До США прибув новий посол Китаю – у МЗС КНР сподіваються на «поглиблення діалогу»

Поділитися
До США прибув новий посол Китаю – у МЗС КНР сподіваються на «поглиблення діалогу» Посол Китаю у США Се Фен © Скріншот Youtube
Се Фен працював заступником глави МЗС Китаю й опікувався відносинами зі США

23 травня до Вашингтону, на тлі погіршення відносин між Китаєм та США, прибув новий посол КНР Се Фен. Речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що новий посол прибув, щоб розпочати «нову місію». 

«Відносини між Китаєм і США є життєво важливими для обох країн і всього світу. Китай розглядає і розвиває свої відносини зі США відповідно до трьох принципів взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва, висунутих Президентом Сі Цзіньпіном. Ми також залишаємося відданими захисту нашого суверенітету, безпеки та інтересів розвитку. Ми сподіваємося, що США враховуватимуть спільні інтереси людей в обох країнах і в усьому світі, працюватимуть з Китаєм над поглибленням діалогу, подоланням розбіжностей і зміцненням співпраці та повернуть китайсько-американські відносини на правильний шлях міцного і стабільного зростання», – заявила Мао Нін.

За даними китайських ЗМІ, Се Фен, перед останнім призначенням, з 2021 року працював заступником міністра закордонних справ та відповідав за управління відносинами зі США. До цього працював уповноваженим Міністерства закордонних справ у Гонконзі (2017-2021) та послом Китаю в Індонезії (2014-2017).

Нагадаємо, що на саміті G7 у Хірошімі президент США Джо Байден заявив, що він очікує на «відлигу» у відносинах Вашингтона з Пекіном – навіть після того, як країни G7 погодили спільні зусилля щодо протидії військовим та економічним загрозам з боку Китаю. На це у Китаї відповіли звинуваченнями країн G7 в «очорненні та нападках на Китай».

Адміністрація президента Байдена в останні місяці намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації зі США й закликає до зустрічей і телефонних дзвінків. У Bloomberg вважають, що ця стратегія спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі