Федеральний апеляційний суд у понеділок залишив чинним вердикт на суму 5 мільйонів доларів, який Е. Джин Керролл виграла у Дональда Трампа. Присяжні визнали колишнього президента США винним у сексуальному насильстві та подальшому наклепі на екс-оглядачку журналу, повідомляє Reuters.
Одноголосна колегія з трьох суддів Другого окружного апеляційного суду США на Мангеттені відхилила доводи Трампа про те, що суддя не повинен був дозволяти присяжним заслуховувати свідоцтва про ймовірні сексуальні проступки республіканця в минулому. На думку Трампа, це зробило процес і вердикт несправедливими.
Суд заявив, що представлені докази, включно з вихвалянням Трампа своєю сексуальною поведінкою у відео з програми «Access Hollywood», яке з'явилося під час президентської кампанії 2016 року, свідчать про «неодноразову, ідіосинкразичну модель поведінки», яка узгоджується з твердженнями Керролл.
Судді визнали аргументи Керролл переконливими і зазначили, що вони не порушують прав Трампа.
Вердикт, ухвалений у травні 2023 року, стосувався інциденту, що стався 1996 року в примірювальній універмагу Bergdorf Goodman на Мангеттені. Керролл, якій зараз 81 рік, заявила, що Трамп її зґвалтував. Також суд розглядав заяву Трампа в соціальній мережі Truth від жовтня 2022 року, де він назвав звинувачення Керролл містифікацією, додавши, що вона «йому не до смаку».
Хоча присяжні у федеральному суді Мангеттена не дійшли висновку, що 78-річний Трамп вчинив зґвалтування, вони присудили колишньому оглядачу журналу Elle 2,02 мільйона доларів за сексуальне насильство і 2,98 мільйона доларів за наклеп.
У січні інше журі присяжних зобов'язало Трампа виплатити Керролл 83,3 мільйона доларів за наклеп і підрив її репутації в червні 2019 року, коли він вперше спростував її заяву про зґвалтування.
В обох випадках Трамп заявляв, що не знав Керролл, що вона «не в моєму смаку» і що вона сфабрикувала заяву про зґвалтування, щоб просунути свої мемуари.
Стівен Чунг, представник Трампа, у своїй заяві наголосив, що американці «вимагають негайного припинення політичного використання нашої системи правосуддя і швидкого закінчення всіх “полювань на відьом”, зокрема й містифікації Керролл, що фінансується демократами і буде оскаржена».
Минулого місяця Трамп призначив Чунга директором з комунікацій Білого дому. Раніше Чунг представляв Трампа в цій справі і стверджував, що демократи фінансують «містифікацію» Керролл, яка теж є демократом.
Справа Керролл триває, незважаючи на те, що Трамп виграв другий термін у Білому домі. Неясно, чи дійде апеляція до Верховного суду США. Однак варто зауважити, що 1997 року Верховний суд, розглядаючи справу Білла Клінтона, одноголосно ухвалив, що чинні президенти не мають імунітету від цивільних позовів у федеральному суді у зв'язку з діями, вчиненими до їхнього вступу на посаду і не пов'язаними з виконанням офіційних обов'язків.
Трамп стверджував, що вердикт у 5 мільйонів доларів має бути скасовано, оскільки суддя окружного суду США Льюїс Каплан, який, до речі, не є родичем адвоката Керролл Роберти Каплан, не мав дозволяти присяжним заслуховувати свідчення двох інших жінок, які також звинувачували його в сексуальних провинностях. Адвокати Трампа також заявляли, що суддя не повинен був дозволяти присяжним дивитися відеозапис 2005 року з програми «Access Hollywood», де Трамп хвалиться, як він примушував жінок.
Однак апеляційний суд ухвалив, що в кожному з цих випадків «пан Трамп вступав у звичайну розмову з ледь знайомою йому жінкою, потім різко накидався на неї у відокремленому місці, починав цілувати та торкатися її без її згоди». Суд зазначив, що це «демонструє закономірність, яка підтверджується свідченнями свідків і доводить, що передбачуваний напад на Керролл дійсно мав місце».
Кілька років тому журналісти видання The New York Times проаналізували випадки, коли президент США Дональд Трамп ображав жінок, і з'ясували, на чому саме він фокусується. Він міг образити жінку за її зовнішній вигляд, який йому не імпонував, брутально висміяти функції жіночого тіла та стан здоров'я, вказати на недоліки зовнішності та перебільшено їх представити. Усі зауваження він робив публічно, в телеефірі або за великого скупчення народу, прагнучи якомога болючіше зачепити і принизити жінку. При цьому ніколи не гребував використовувати їх у роботі, якщо йому це було вигідно, і навіть надати пристойну посаду. Але за це потрібно було платити - відданістю, насамперед. Приміром свою соратницю, яка захищала його під час імпічменту, Трамп номінував на посаду генпрокурора, коли попередню кандидатуру довелося відхилити через звинувачення в сексуальних скандалах.