Пентагон вважає, що корупція могла підірвати цілі модернізації армії Китаю 

Поділитися
Пентагон вважає, що корупція могла підірвати цілі модернізації армії Китаю  © EPA/ XINHUA / Liu Mingsong
Міноборони США опублікувало новий звіт з оцінкою військової сили Пекіна.

Корупція в армії Китаю могла підірвати прогрес у досягненні цілей військової модернізації до 2027 року, йдеться у щорічній доповіді Міноборони США, повідомляє Reuters.

За даними Пентагону, в період з липня по грудень 2023 року щонайменше 15 високопоставлених китайських офіцерів і керівників оборонної промисловості були відсторонені від своїх посад.

“У 2023 році НВАК (Народно-визвольна армія Китаю) пережила нову хвилю пов'язаних із корупцією розслідувань і звільнень вищих керівників, що, можливо, порушило її прогрес у досягненні заявлених цілей модернізації до 2027 року”, - йдеться в доповіді.

Американські офіційні особи, в тому числі голова Центрального розвідувального управління, заявляли, що лідер Китаю Сі Цзіньпін наказав своїм військовим бути готовими здійснити вторгнення на Тайвань до 2027 року.

Високопоставлений представник американського оборонного відомства заявив, що “антикорупційне полювання” може сповільнити військові проєкти, в тому числі в оборонній промисловості Китаю.

“Як тільки вони виявляють корупцію в одному місці або за участю одного високопосадовця, виникає своєрідний спіралеподібний ефект, який неминуче втягує інших чиновників”, - сказав на умовах анонімності представник американського оборонного відомства.

У доповіді вказується на кілька звільнень з Ракетних військ армії Китаю — елітного підрозділу НВАК, який, серед іншого, контролює ядерні ракети.

“НВАК досягла нерівномірного прогресу на шляху модернізації до 2027 року, яка, в разі реалізації, може зробити НВАК надійнішим військовим інструментом для зусиль Комуністичної партії Китаю з приєднання Тайваню”, - йдеться в документі.

Міністерство закордонних справ Китаю тим часом назвало доповідь “безвідповідальною” і заявило, що звіт є виправданням для США, щоб зберегти свою військову гегемонію.

“Звіт США, як і попередні подібні звіти, ігнорує факти, сповнений упередженості”, - заявив речник китайського МЗС Лінь Цзянь на брифінгу в четвер, 19 грудня, закликавши Штати припинити публікувати подібні звіти, а натомість вжити практичних заходів для підтримки стабільності китайсько-американських відносин.

Повідомлялося, що в китайських збройних силах проходить масштабна антикорупційна чистка. Ще з часів приходу до влади у 2012 році Сі розпочав широкомасштабну антикорупційну кампанію серед членів Комуністичної партії й урядовців, однією з головних цілей якої стала НВАК

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі