Салліван: Китай може брати участь у переговорах між Україною та Росією, але не як головний посередник

Поділитися
Салліван: Китай може брати участь у переговорах між Україною та Росією, але не як головний посередник © EPA/ Ron Sachs / POOL
"Пекін може долучитися до вироблення умов справедливого миру".

Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Китай міг би приєднатися до зусиль щодо припинення війни в Україні, але не має відігравати роль провідного посередника. Про це повідомляє "Голос Америки".

За його словами, ідея, яку висловив нещодавно новообраний президент Дональд Трамп про те, що Китай може долучитися до вироблення умов справедливого миру в Україні, "не є божевільною".

"З іншого боку, ви не хочете, щоб Китай диктував умови в Україні, і ви не хочете, щоб він став домінуючим посередником на європейській арені", – зазначив Салліван.

Чиновник нагадав, що й українська влада свого часу хотіла залучити Китай до переговорів про справедливий мир, але Київ стурбували деякі ініціативи Китаю.

Зокрема, український лідер критикував пропозицію Пекіну щодо зняття економічних санкцій з РФ.

Раніше глава МЗС Китаю Ван І висловлював сподівання, що адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа "зробить правильний вибір" і буде співпрацювати з Пекіном. Але він також зазначив, що КНР "рішуче виступає проти незаконного і необґрунтованого придушення Китаю з боку США і, зокрема, повинен твердо відповісти на брутальне втручання США у внутрішні справи Китаю, такі як Тайвань".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі