США скасували нагороду в десять мільйонів доларів “за голову” лідера угруповання, який прийшов до влади в Сирії

Поділитися
США скасували нагороду в десять мільйонів доларів “за голову” лідера угруповання, який прийшов до влади в Сирії © Getty Images
Американська делегація відвідала Дамаск, де зустрілася з представниками нового сирійського керівництва. 

У п'ятницю, 20 грудня, високопосадовці США зустрілися з представниками нової сирійської влади в Дамаску — це була перша безпосередня офіційна зустріч представників Вашингтона із новим де-факто керівництвом Сирії після падіння режиму диктатора Башара Асада, повідомляє “Голос Америки”.

Ключову роль у керівництві Сирії наразі відіграє група “Хаят Тахрір аш-Шам” та її лідер Ахмед аль-Шараа, також відомий як Абу Мохаммед аль-Джолані.  “Хаят Тахрір аш-Шам” раніше була союзником “Аль-Каїди” і визнана в США терористичною організацією.

Штати скасували оголошену раніше нагороду в десять мільйонів доларів за сприяння арешту аль-Шараа. Вашингтон заявив, що такий крок здійснено у межах “політичного рішення”, пов'язаного зі встановленням контактів США із сирійськими повстанськими силами, які повалили режим Асада.

Помічниця американського держсекретаря у справах Близького Сходу Барбара Ліф пояснила, що аль-Шараа прислухався до вимоги Штатів про те, що терористичні угруповання не повинні становити загрозу “ні всередині Сирії, ні за її межами, включаючи США та їхніх партнерів у регіоні”. Вона також підкреслила, що Іран, який був близьким союзником Асада, не відіграватиме ролі у новому сирійському керівництві.

Ліф прибула до Дамаску разом із двома іншими чиновниками США — старшим радником Денієлом Рубінштейном, який очолює роботу Держдепартаменту із Сирією, а також посланцем президента Штатів у справах заручників Роджером Карстенсом.

Візиту до Дамаску передувала зустріч в Акабі минулих вихідних, де американські, арабські й турецькі представники узгодили “принципи перехідного періоду” для Сирії.

Ліф додала, що США вітають “позитивні сигнали” та будуть оцінювати прогрес реалізації узгоджених принципів і дій.

“Ми повністю підтримуємо політичний процес під керівництвом і за участю самих сирійців, який призведе до створення інклюзивного та представницького уряду, який поважає права всіх сирійців, включаючи жінок, а також етнічних та релігійних громад”, - зазначила вона.

Окрім США, поступово контакти з новими сирійськими лідерами налагоджують і деякі інші країни, зокрема, Британія, Франція, Німеччина та Швейцарія.

Штати у 1979 році включили Сирію до списку держав-спонсорів тероризму і визнання Вашингтоном нового уряду країни може призвести до скасування санкцій. Втім Ліф поки не коментувала можливе пом'якшення обмежень.

Хоча адміністрація президента США Джо Байдена знайшла підхід до нового керівництва Сирії, наразі незрозуміло, наскільки активною буде роль Вашингтона після вступу на посаду новообраного президента Дональда Трампа 20 січня, який уже заявляв, що Штати не повинні втручатися у сирійський конфлікт.

Член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов у статті для ZN.UA розповідав про геополітичні наслідки падіння режиму Асада в Сирії, прогнозуючи подальший розвиток подій.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі