Вашингтон не потерпить примусу і залякування з боку Китаю — глава Міноборони США

Поділитися
Вашингтон не потерпить примусу і залякування з боку Китаю — глава Міноборони США © U.S. Secretary of Defense/flickr
Остін закликав Пекін до діалогу.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Вашингтон не потерпить примусу і залякування своїх союзників та партнерів з боку Китаю, запевнивши Пекін, що Сполучені Штати залишаються відданими збереженню статус-кво щодо Тайваню і віддають перевагу діалогу, а не конфлікту. Про це повідомляє AP.

Виступаючи на саміті «Діалог Шангрі-Ла» — щорічному форумі, що збирає вищих посадових осіб оборонних відомств, дипломатів і лідерів, Остін лобіював підтримку бачення Вашингтона «вільного, відкритого і безпечного Індо-Тихоокеанського регіону в світі правил і прав» як найкращого способу протистояти зростанню впливу Китаю в регіоні.

США розширюють діяльність в Індо-Тихоокеанському регіоні, щоб протистояти масштабним територіальним претензіям з боку Китаю, в тому числі регулярно здійснюють авіа- та судноплавні маршрути Тайванською протокою і Південно-Китайським морем.

«Ми прагнемо забезпечити, щоб кожна країна могла літати, плавати і діяти там, де це дозволяє міжнародне право. І кожна країна, велика чи мала, повинна залишатися вільною у здійсненні законної морської діяльності», - сказав він.

«Ми подвоюємо наші альянси і партнерства», - додав міністр.

За його словами, США також віддані стримуванню ракетної загрози з боку Північної Кореї і претензій Китаю на Тайвань, який Пекін вважає своєю територією. Вашингтон посилює оборонне планування, координацію і навчання з країнами-партнерами в регіоні.

«Щоб було зрозуміло, ми не прагнемо конфлікту чи конфронтації. Але не здригнемося перед залякуванням чи примусом», - сказав він.

Остін запевнив, що США залишаються відданими політиці «одного Китаю», яка визнає китайським урядом Пекін, але допускають неформальні відносини з Тайванем, і продовжують «категорично виступати проти односторонніх змін статус-кво з будь-якого боку».

Він додав, що вторгнення Росії в Україну підкреслило, наскільки небезпечним був би світ, якби великі країни могли просто безкарно нападати на своїх мирних сусідів.

За його словами, конфлікт не є неминучим.

«Стримування сьогодні сильне - і наша робота полягає в тому, щоб воно таким і залишалося. Увесь світ зацікавлений у збереженні миру і стабільності в Тайванській протоці», - наголосив Остін.

Новий міністр оборони Китаю генерал Лі Шанфу відхилив запрошення Остіна провести переговори в кулуарах саміту, хоча вони потиснули один одному руки перед тим, як разом сісти за один стіл на відкритті форуму в п'ятницю, 2 червня.

Остін сказав, що цього було недостатньо.

«Сердечне рукостискання за вечерею не замінить суттєвої взаємодії», - пояснив він.

Лі, якого призначили міністром оборони в березні, перебуває під американськими санкціями за участь у закупівлі російської зброї. При цьому США пояснюють, що санкції не забороняють Лі проводити переговори з американськими офіційними особами.

«Для відповідальних керівників оборонних відомств правильний час для розмови - це будь-який час. Час для розмови є завжди. І правильний час для розмови – зараз», - сказав Остін.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі