Голова Верховного Суду звинуватив заступника керівника ОП у деструктивних діях щодо судової реформи

Поділитися
Князєв вважає, що коментар Смирнова міг зупинити процес формування Вищої ради правосуддя.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв вважає, що критичні висловлювання заступника керівника офісу президента Андрія Смирнова восени минулого року стосовно формування Вищої ради правосуддя могли негативно відбитися на подальшому процесі судової реформи в Україні. Дії представника ОП очільник ВС назвав скоріш деструктивними у інтерв’ю hromadske.

Свою позицію Князєв окреслив у відповідь на прохання прокоментувати заяву Смирнова від 13 листопада 2022 року. Йдеться про коментар щодо затвердженого Етичною радою списку кандидатів до Вищої ради правосуддя: "Якщо Етична рада, головою якої є чинний суддя ВС, обирає кандидатами до ВРП 16 людей, 7 з яких є суддями того ж ВС, і це сприймається суспільством, тоді все в порядку".

За словами голови Верховного Суду, суддівська спільнота вкрай негативно сприйняла цю заяву. На його думку, такі посили навіть могли призвести до провалу формування Вищої ради правосуддя та невиконання однієї з рекомендацій Єврокомісії на шляху України до ЄС.

"Бо якщо наше євроінтеграційне завдання було сформувати Вищу раду правосуддя, а один із керівників ОП фактично критикує ті етапи процесу, які закладені в реформу ВРП, – це демотивує суддів на участь у з’їзді, на обрання нових членів ВРП", – пояснив Князєв.

Через це він розцінив дії Смирнова "більш як деструктивні". Глава ВС також наголосив, що вирішальний голос в Етичній раді мають члени, делеговані міжнародними партнерами, а з семи кандидатів від Верховного Суду, про яких казав заступник керівника ОП, далеко не всі зрештою стали членами Вищої ради правосуддя.

"Тож такі висловлювання в бік Етичної ради що означають? Профільний заступник ОП звинувачує наших партнерів у чому?" – риторично запитав Всеволод Князєв.

Водночас, сам Андрій Смирнов сказав, що роботу Етичної ради критикували такі антикорупційні організації, як "Центр протидії корупції" та DEJURE, а він лише окреслив ключові моменти, що можуть породжувати сумніви щодо діяльності органу в суспільстві.

"Дуже прикро усвідомлювати, що в нас різні розуміння судової реформи і євроінтеграції. Реформа рухається і буде рухатись ще активніше. Підкреслю, що робота всіх дорадчих органів, зокрема й Етичної ради, має бути побудована виключно на довірі до цих органів", – заявив він.

Більше того, Смирнов додав, що повторював слова з коментаря від 13 листопада і послам G7, котрі питали про результати й ефективність роботи Етичної ради.

"Також не можна не помітити, що вже після рішення Етичної ради щодо кандидатів до ВРП самі активні громадські організації, які дотичні до експертизи судової реформи, публічно ставили під сумнів якість кандидатів. Але вже є як є. Самовдосконалення не має зупинятися. Загалом з’їзд суддів завершився, і судді змогли обрати 8 членів ВРП", – підсумував заступник керівника ОП.

Нагадаємо, що в січні учасники 19-го з'їзду суддів України, який почався 11 січня у Києві, обрали усіх вісьмох членів Вищої ради правосуддя за своєю квотою.

Повне перезавантаження ключових судових органів – Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфкомісії суддів – є одним із важливих внутрішніх фронтів у 2023 році. Але плани судової мафії щодо цього зовсім інші, вважає глава "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін. Докладніше про це читайте його у статті "Прогноз-2023: українська корупція під мікроскопом Заходу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі