Офіс президента отримав рекомендації щодо судової реформи від послів G7 та ЄС

Поділитися
Офіс президента отримав рекомендації щодо судової реформи від послів G7 та ЄС © Вища рада правосуддя (ВРП)
У ОП заявили про "єдність" думок Євросоюзу та України.

На тлі обрання нових членів Вищої ради правосуддя керівники й представники посольств країн "Великої сімки" та Європейського Союзу в Україні передали офісу президента рекомендації щодо подальших кроків у судовій реформі. Це відбулося під час зустрічі з ними заступника керівника ОП Андрія Смирнова, повідомила пресслужба органу.

Рекомендації міжнародних партнерів стосуються продовження реформи з урахуванням розблокування роботи Вищої ради правосуддя та перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

"Особливо приємно бачити єдність наших із вами думок щодо вдосконалення роботи Верховного Суду, реформи Державної судової адміністрації", – заявив Смирнов.

Наступним кроком після оновлення ВРП він назвав формування служби дисциплінарних інспекторів. "І тут потрібно подумати, як рухатися в цьому напрямку. Тому що фактично нам все треба починати з нуля, часу небагато, і потрібно або вносити зміни до законодавства, щоб пришвидшити чи оптимізувати процедури добору дисциплінарних інспекторів, або запропонувати інший шлях", – додав заступник керівника ОП.

Смирнов також прокоментував рекомендації про прозорий конкурсний відбір суддів Конституційного Суду України, посилення дисциплінарних процедур і етичні вимоги до суддів КСУ.  За його словами, багато питань щодо цього врегульовані законопроєктом про конституційну процедуру, який ще має прийняти Верховна Рада.

Посли G7 висловили надію, що Україна здійснить подальший прогрес у судовій реформі та привітали обрання всіх восьми членів ВРП.

Офіс президента також навів думки послів Японії і Сполучених Штатів Америки щодо судової реформи в нашій державі.

"Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, який головує у групі послів G7 із початку 2023 року, наголосив на важливості того, що судова реформа є пріоритетом для дипломатичних представників країн "Великої сімки" і для української влади. Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що судова реформа, яка вимагає багато зусиль, є важливою гарантією безпеки інвестицій. Реформа має полягати не в переміщенні людей із посад, а у створенні міцних ефективних інституцій", – йдеться в повідомленні.

Повне перезавантаження ключових судових органів – Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфкомісії суддів – є одним із важливих внутрішніх фронтів у 2023 році. Але плани судової мафії щодо цього зовсім інші, вважає глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін. Докладніше про це читайте в його статті «Прогноз-2023: українська корупція під мікроскопом Заходу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі