Раді пропонують скасувати посади голів судів та ліквідувати Раду суддів

Поділитися
У ЦПК зазначили, що такий крок є цілком виправданим.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8342 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо ліквідації посад голів судів та їхніх заступників, а також ліквідації Ради суддів України». У Центрі протидії корупції зазначили, що саме через посади та органів, які пропонує скасувати документ, в Україні зберігається вплив «судівської мафії».

Документ на сайті парламенту поки недоступний. Однак, за даними ЦПК, законопроєкт передбачає такі зміни:

  • скасування Ради суддів як окремого суддівського органу та передання її повноважень Вищій раді правосуддя (ВРП);
  • скасування адміністративних посад в судах із передачею повноважень голови суду зборам суддів чи керівнику апарату суду. 

При цьому посаду голови Верховного Суду законопроєкт пропонує зберегти.

У ЦПК переконані, що такі зміни є виправданими. Адже сьогодні ні голови судів, ні Рада суддів не виконують повноважень, які не можна було б передати іншим гравцям у судовій системі. Натомість саме завдяки їм, підкреслили в ЦПК, зберігає вплив так звана «судова мафія».

«Як голови судів, так і Рада суддів за останнє десятиліття стали ефективним інструментом тиску на суддів та збереження кругової поруки в судовій системі. Приміром, саме через Раду суддів та голів судів судді отримували вказівки щодо того, як голосувати на з’їздах та кого обирати до Вищої ради правосуддя чи Конституційного Суду», – зазначає експертка ЦПК Галина Чижик.

Законопроєкт №8342 передбачає, що повноваження Ради суддів проводити зʼїзд суддів виконуватиме ВРП. Така передача повноважень відповідає рекомендаціям Венеційської комісії, яка радить Україні послідовно спростити систему органів суддівського врядування. Більшість організаційних та адміністративних повноважень голови суду зможе виконувати керівник апарату суду.

«Водночас 11-13 січня Рада суддів має провести зʼїзд суддів. На ньому мають обрати 8 нових членів ВРП. Лише за умови обрання усіх 8 членів можливо буде відновити роботу ВРП та продовжити судову реформу в Україні. Отже, наразі саме від Ради суддів залежить доля судової реформи. Її успішне проведення є однією з семи умов, які має виконати України для відкриття переговорів про членство в ЄС», – додали в ЦПК.

Як писав очільник ЦПК Віталій Шабунін у статті для ZN.UA «Прогноз-2023: українська корупція під мікроскопом Заходу», одним із важливих внутрішніх фронтів цього року є судова реформа, зокрема повне перезавантаження ключових судових органів — Вищої ради правосуддя (ВРП) і Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС). Однак плани судової мафії щодо цього процесу зовсім інші.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі