Етична рада обрала чотирьох кандидатів до Вищої ради правосуддя

Поділитися
Етична рада обрала чотирьох кандидатів до Вищої ради правосуддя © Українські новини
Водночас антикорупціонери заявляють, що принаймні до трьох із них є певні питання.   

Етична рада завершила комплексне оцінювання та співбесіди з кандидатами до Вищої ради правосуддя від спільноти прокурорів та затвердила чотирьох кандидатів, серед яких двох буде обрано до ВРП за підсумками Всеукраїнської конференції прокурорів, повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін. 

Зокрема Етична Рада визнала доброчесними прокурорів Геннадія Д'яковського, Сергій Самолудченка, Олексія Мельника і Олега Кандзюбу. 

Водночас як заявляє Центр протидії корупції, щодо перших трьох кандидатів є питання щодо доброчесності.

Так,  дружина прокурора Західної окружної прокуратури Дніпра Геннадія Д’яковського у 2016 році придбала автомобіль Hyundai Getz за 98 000 грн, або 3,9 тисяч доларів. Водночас ринкова вартість аналогічних авто складала від 5,5 до 6,5 тисяч доларів. Згодом дружина прокурора продала авто вже за 5,7 тисяч доларів. За ще нижчою ціною, аніж автомобіль, вона задекларувала придбану у 2018 році квартиру площею 49 м.кв.

Дружина іншого кандидата, прокурора Офісу генпрокурора Сергія Самолудченка у 2011 році придбала авто Hyundai І20 за 17,2 тисячі доларів. За шість років до придбання прокурор Самолудченко заробив менше 400 тисяч грн, дружина - ще в рази менше. Тому не зрозуміло, як вони змогли зібрати 17 тисяч доларів на авто, ще й заощадити 21 тисячу доларів і понад 18 000 грн на рахунках. 

Також жінка заявила, що вже у 2019 році  придбала Honda CR-V 2013 року випуску за 250 тисяч грн, або 10 тисяч доларів, хоча ринкова вартість таких авто на той час була щонайменше вдвічі більша. 

Водночас в ЦПК заявляють, що Етична рада дивним чином відкинула кандидатури кількох доброчесних, за оцінками експертів, претендентів, як от суддю Ларису Гольник чипрокурора Офісу генпрокурора Андрія Радіонова, який відзначився протистоянням тиску з боку колишньої генпрокурорки Ірини Венедіктової. 

Нагадаємо, минулого тижня 19-го з'їзду суддів України обрали усіх вісьмох членів Вищої ради правосуддя за своєю квотою, що дозволяє розблокувати роботу Вищої ради правосуддя.

Повне перезавантаження ключових судових органів – Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфкомісії суддів – є одним із важливих внутрішніх фронтів у 2023 році. Але плани судової мафії щодо цього зовсім інші, вважає глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін. Докладніше про це читайте його у статті «Прогноз-2023: українська корупція під мікроскопом Заходу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі