Спекулянти зірвали приватизацію «Укртелекому»

Поділитися
Президент Леонід Кучма доручив Кабінету міністрів і Фонду державного майна призупинити рішення з...

Президент Леонід Кучма доручив Кабінету міністрів і Фонду державного майна призупинити рішення з приватизації найбільшої телекомунікаційної компанії «Укртелеком» і Одеського припортового заводу, повідомило в четвер ввечері агентство «Українськi новини». Заяву про це поширила прес-служба Президента. «Із огляду на останні спекуляції навколо приватизаційних процесів в Україні, Президент України доручив Кабінету міністрів України та Фонду державного майна України призупинити рішення з приватизації ВАТ «Укртелеком» і Одеського припортового заводу», — говориться в офіційному повідомленні...

А за неофіційними даними, текст указу на підпис главі держави приніс глава його адміністрації, який уже фігурував в історії скандалу з «Укртелекомом» як виразник інтересів одного з претендентів на його купівлю. Проте це не означає, що таке рішення пролобіював той самий претендент, із чиїм ім’ям злі язики пов’язували «задній хід» у приватизації «Укртелекому», даний ФДМ і урядом наприкінці липня. Як писало «ДТ», тоді було відкликано з друку вже зверстаний номер «Відомостей приватизації» з умовами конкурсу, які конкретно відсікали відому російську компанію, уже присутню на українському телекомунікаційному ринку. Причини припинення приватизації «Укртелекому» можуть бути не такі однозначні.

До речі, зазначена вище російська компанія, а саме АФК «Система», на сьогодні зняла судові проблеми з українськими державними органами. Обов’язковість відсутності таких проблем, нагадаємо, було включено в затверджений 28 липня урядом текст приватизаційних умов (пізніше відкликаний ФДМ, але не Кабміном!). 12 серпня Київський господарський суд прийняв рішення про відхилення позову Генпрокуратури з приводу незаконності продажу росіянам частки «Укртелекому» в СП «Український мобільний зв’язок». Даних про подання прокуратурою апеляції на це рішення поки що не надходило.

Правда, відведені на це законом 10 днів минають лише на свята, а прес-секретар відомства Сергій Руденко висловлювався про можливість оскарження цього рішення. А в неофіційних бесідах представники «Системи» впевнено стверджують: усі питання про успішну участь компанії в приватизації «Укртелекому» вже вирішено. Правда, як уже неодноразово переконувалися російські інвестори, навіть домовленості на вищому рівні, досягнуті в Форосі, у нас не обов’язково виконуються.

Хоча офіційна версія про те, що приватизацію «Укртелекому» призупинено, аби «припинити спекуляції», і звучить смішно, проте частка істини в ній є. Ескалація скандалу перед виборами ну аж ніяк не вигідна ані чинній владі, ані її наступникам. Тим паче що опозиція уже неодноразово заявляла, що домагатиметься перегляду результатів приватизації «Укртелекому», якщо її проведуть перед виборами. Це означає: «менеджери з приватизації» зрозуміли, що уникнути скандалу не вдасться. Точніше, що глава держави не зможе вмістити в себе інтереси всіх близьких до нього й зацікавлених у приватизації компанії сторін і виконати всі раніше досягнуті з ними домовленості. Опозиція, звісно, може зарахувати подію як свою перемогу, проте це буде невеликою натяжкою. Просто збіглися інтереси. Але певне переосмислення ситуації в АП очевидне. Іншими словами, приватизатори вирішили трішки знизити рівень цинічності проведення конкурсу.

Іншою ймовірною причиною такого припинення є необхідність узгодити інтереси правлячої верхівки з новими діючими особами процесу приватизації «Укртелекому». Крім претендентів, котрі чітко вималювалися, в особі «Системи» й «одного із закордонних операторів», ним може бути, приміром, «Связьинвест». Російська компанія, яка об’єднала в собі державні активи в галузі телекомунікацій, сьогодні сама готується до приватизації. У інтересах керівництва РФ (яке, за російськими джерелами, вважається близьким до менеджменту компанії) продати її якомога дорожче. Корпоративні права в Україні тут будуть вельми доречні. Не кажучи вже про можливість на рівні власності об’єднати телекомунікаційний простір двох країн.

Ще одне з численних виникаючих запитань — у розпорядженні Президента ніде не зазначено термін, на який відкладено приватизацію. У принципі, вона може бути продовжена вже наступного тижня у колишньому темпі. Проте коли продаж «Укртелекому» справді буде відкладено до виборів... Адже ця угода традиційно розглядалася експертами як один із щаблів забезпечення післявиборних гарантій (у тому числі економічних) нинішньому Президентові. Виходить, він отримав інші гарантії? Чи вважає достатніми вже існуючі?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі