Декілька днів тому жителі столиці почули незрозумілий шум над містом, який не припинявся ні на хвилину і продовжувався декілька годин. Потім на деякий час переривався і починався знову. Це лякало, тому що було незрозумілим.
Нарешті Київська державна адміністрація у Телеграм-каналі повідомила, що це за шум, яка його природа і чого чекати.
"У деяких районах Києва може спостерігатись шум, пов'язаний з роботою великого теплоджерела на правому березі міста. Нагадуємо, тривають технологічні процеси, що є невідʼємною частиною роботи таких масштабних обʼєктів. Ситуація контрольована і жодним чином не несе загроз чи ризиків. Просимо містян і гостей столиці з розумінням поставитись до тимчасових незручностей", - повідомили у КМДА.
Раніше кияни, не маючи пояснень незрозумілому шуму, - висували різні версії. Коли вперше, 20 листопада, містяни його почули, то вирішили, що над містом баражує літальний апарат. Потім - що це місцева ТЕС або великі генератори. Втім, пояснення ніхто не давав, а постійний шум дуже нервував.
Але тепер люди спокійніше поставляться до незручностей, бо отримали пояснення.
Через постійні атаки Росії по об’єктам критичної інфраструктури, українці знову живуть в умовах постійних відключень світла. В цей період українці часто використовують генератори. В Україні пошкодження зазнали багато об’єктів енергетичної інфраструктури. Щоб вирішити проблеми енергозабезпечення, українці споживачі стали масово встановлювати електростанції (генератори) у своїх домоволодіннях. У Держенергонагляді ZN,UA розповіли, як правильно та безпечно підключити генератор (електростанцію) до будинку.