Сеанс викриття Януковича в стилі СБУ. Оприлюднені докази фальсифікації виборів — аудіозаписи

Поділитися
Призначення владою Віктора Януковича на пост президента України викликало сплеск емоцій не лише на площах, а й у тихих кабінетах...

Призначення владою Віктора Януковича на пост президента України викликало сплеск емоцій не лише на площах, а й у тихих кабінетах. Ввечері наступного після оголошення рішення ЦВК дня народний депутат Олег Рибачук, немов булгаковський Воланд, провів сеанс викриття виборчих технологій штабу Януковича. Хитромудру методику голосування розкрило, на думку депутата… саме керівництво штабу прем’єр-міністра! Рибачук оприлюднив дані перехоплення телефонних розмов керівництва штабу Януковича та зазначив, що «прослуховування» велося в період із 30 жовтня по 23 листопада.

Записи мають відмінну якість — порівняно з 2000 роком, нові «майори Мельниченки» зробили технологічний стрибок. Вони в деталях показують, яким чином здійснювалося голосування, хто та як керував цим процесом, і чому так дивно змінювалася динаміка голосування на президентських виборах в Україні. На перший погляд, записи не містять слідів електронного опрацювання чи стиснення. Голоси легко ідентифікуються, і від голосу оригіналу на слух відрізнити їх неможливо. Ми наведемо приклади розмов, які, у випадку визнання судом їхньої достовірності, спроможні стати серйозними доказами. І вагомими козирями, які не дозволять владі легітимізувати результати голосування.

Понад те, Рибачук заявив, що людина, яка надала опозиції ці скандальні матеріали, — громадянин України, якого нині ховають у надійному місці. Та він, за словами депутата, готовий виступити свідком у суді. Якщо це так, то цей судовий процес обіцяє бути захоплюючим.

Цікаві фрагменти розмов, які свідчать про те, як було здійснене проникнення до комп’ютерної мережі ЦВК:

О: Тут какая-то противоречивая информация. Сергей говорит, что там взяли разные всякие коробки, а коробки никто не брал.

Н: Нет. Я сам только что не понял, потому что мне сказали, что коробки, а они не могли найти пароль. Я только что со своими ребятами говорил, они там сидят, работают, они мне сказали, что он именно вынес не коробку, а вдруг они случайно пароли нашли все.

О: Все нормально?

Н: Да. Все сошлось.

Чи ще фрагмент:

Н: Еще две минутки. Нам надо один вопрос согласовать. Тот товарищ, который с Сергеем встречался, завтра должен быть в восемь утра. Мы там сейчас переделываем кое-что, и он должен нашего человека, которого он заводил, еще раз завести в восемь утра.

О: Давайте, я сейчас дам одному человеку трубку, и вы ему все это скажите.

Н: Нет, я не буду, пусть он с Сережей говорит. Сережа уже в курсе дела.

О: Нет, просто этот человек не знает, кто вы. Просто надо изложить алгоритм работы.

Н: Я по этому телефону совсем не хочу говорить.

О: Понятно.

Н: Алгоритм работы очень простой, алгоритм работы весь у Сережи есть. Нам надо завтра на 15 минут с утра попасть.

О: Завтра на 15 минут с утра надо попасть. В какое время это надо будет организовать?

Н: Я предлагаю... к восьми мы будем уже готовы, они сейчас ночью работают. Есть предложение — в 08.15.

О: В 08.15 Сережа будет здесь, как я понимаю?

Н: Да.

О: И Сережа подходит к тому человеку, с кем он сегодня встречался?

Н: Да. И он того же инженера нашего, который сегодня заходил, надо еще раз его завести.

О: И второго человека еще. Я понял все, спасибо.

Очевидно, що співрозмовникам удалося здійснити задумане. Про це свідчить наступна розмова:

Н: Судя по всему, ночь мучались не зря.

О: Все я понял.

Н: Я не могу сказать еще, тут я просто еще всякие программистские штучки проверяю. Но зато мы имеем контроль сетевой. И я сейчас программистские, то есть я не могу сказать 100%, но уже близко и, судя по всему, все будет нормально где-то через...

О: Хорошо, Женечка, вы меня тогда дерните, скажите. Нам же надо встретиться, я так понимаю. ...

Ось, приміром, розмова між нібито одним ймовірним організатором «особливих» методів голосування (О) і начальником одного з місцевих виборчих штабів (Н). Розмова відбувалася 21 листопада 2004 року під час другого туру голосування на президентських виборах.

О: Как дела у вас?

Н: У нас пока есть данные на 14.30. Пока проигрываем 1,46 (відсотки. — «ДТ».).

О: Это по всему массиву?

Н: Это мы опросили 6700 (громадян. — «ДТ».), то есть 60% от нашей выборки. Я так понимаю, что сейчас динамика пойдет в нашу пользу. Потому что все это село проголосовало. Будем набирать.

О: Когда будут ориентировочные данные?

Н: После семи. Мы договорились, что сейчас сделаем до шести.

О: Нам в шесть надо выйти с плюсом уже. Ты с Эдиком на связи, я так понимаю?

Н: Да. А во сколько надо выйти?

О: В 18.00 по предварительным надо быть с плюсом.

Н: Мы с ним договорились, что я ему даю реальные результаты, он выдает параметры, и где-то полчаса надо. Нет, подожди. В 18.00 мы только заканчиваем. Где-то в девятнадцать. После 19.00 я дам реальные результаты. Утрясаем параметры, выходим на нужные параметры по всем областям.

О: Хорошо.

Того самого історичного дня організатор голосування розмовляв з іншим начальником штабу:

О: Приветствую! Ну что, как дела у вас?

Н: Хорошего мало. Минус у нас.

О: Что ты имеешь в виду?

Н: 48,37 у конкурента, у нас — 47,64.

О: Это на 18.00.

Н: Мы договорились о разнице в 3—3,5 процента в нашу. Сейчас по областям таблица, минут через 15—20 сбрасываем ее на факс.

О: На 18.00 сколько опросили?

Н: 10 612.

О: Это «реал»? Реально?

Н: Да. Может, нам эти данные разместить на сайте? Или дать «Інтерфаксу»? Чтобы мы не светились на телевидении.

О: Ты позвони Прутнику, эти вопросы он ведет.

Н: Я думаю, надо как бы ускорить организационные меры, чтобы избежать возможных проблем

О: Я понял. Давай, до связи.

22 листопада о п’ятій ранку голос організатора голосування знову спілкується з представником київського штабу.

О: Как у вас? Что такое? Город Киев так бунтует?

Н: У меня сейчас ситуация такая: в процессе, грубо говоря, я набрал 18,2 процента за нашего кандидата и 76 — за Ющенко.

О: У тебя уже все подсчитаны?

Н: Все подсчитаны, и у меня есть следующие действия...

О: У тебя протоколы все на руках?

Н: У меня все на руках. Но ЦВК по моей команде семь протоколов отложило. Я сейчас должен понять, срывать их или не срывать (имеется в виду, признавать результаты выборов по данным участкам или нет. — «ЗН»).

О: А у тебя есть основания для того, чтобы срывать?

Н: Есть.

О: Тогда какие проблемы?

Н: Показатели уменьшатся, но сальдо, конечно, отрицательное.

О: К черту эти показатели. Сальдо ведь будет лучше.

Н: Конечно.

О: Ну нет вопросов. Делай это.

Н: Я понял. Я сейчас буду пробовать.

О: Нет проблем. Мы идем в плюсах. Ты нам сальдо увеличиваешь, мы просто отрываемся еще больше.

Записи показують, що деякі прийоми голосування могли бути дуже оригінальними. 21 листопада, незадовго до закриття виборчих дільниць, невідомий представник київського штабу (Н) нібито розмовляє з одним із керівників кампанії Януковича (Р). Голос невідомого розповідає, що «в КПИ за час подняли на 30%» (тобто явку в Київському політехнічному інституті вдалося збільшити на 30%. — «ДТ»).

Н: Начали выгонять в тапочках студентов, преподаватели стали на воротах: «Не пускать чужих!»

Р: Давай нашу группу поддержки бахнем туда.

Н: Уже бахнули.

Р: Так давай там драку устроим, еще что-то.

Н: Уже идет.

Представники опозиції зазначають, що учасниками розмов вони вважають дуже високопосадових осіб. Серед них нібито:

Андрій Клюєв, віце-прем’єр-міністр України, начальник центрального штабу Януковича, близький соратник прем’єр-міністра, один із головних фінансистів кампанії;

Віктор Медведчук, голова адміністрації президента України, який безпосередньо керує і координує застосування адміністративного ресурсу, силових структур в інтересах кампанії Януковича. У ході кампанії він фактично контролював три загальнонаціональні телеканали;

Сергій Ківалов, голова Центральної виборчої комісії України;

Юрій Левенець, український політтехнолог, відомий за організацією виборчої кампанії Леоніда Кучми на президентських виборах 1999 року. На парламентських виборах 2002 року працював із блоком «За єдину Україну»;

Едуард Прутник, довірена особа Януковича, один із основних фінансистів кампанії;

Сергій Клюєв, молодший брат А.Клюєва, його головний помічник з бізнесу і з питань організації виборчої кампанії;

— Сергій Ларін, довірена особа Клюєва, помічник з організаційних питань, контролював роботу місцевих штабів Януковича.

За словами представників опозиції, в їхньому розпорядженні є записи сотень розмов сотень дійових осіб. Найближчим часом передбачається оприлюднити великий масив цієї інформації. Звичайно, тільки суд може дати оцінку достовірності цих записів. Проте в демократичній державі настільки серйозні обвинувачення під час порушення в ході виборів мають в найкоротші терміни отримати юридичну оцінку. Інакше, про яку прозорість виборів можна говорити? До того ж влада сама має бути зацікавлена в розслідуванні. Адже американський держдепартамент заявив, що проти українських діячів, підозрюваних у причетності до порушень виборчого законодавства на виборах, можуть бути застосовані персональні санкції. Хто хоче потрапити до «чорного списку»?

Нині залишається лише вибудовувати версії, очікуючи пояснень із боку влади. Оскільки офіційних коментарів від штабу Януковича з приводу записів, хоч як це дивно, не пролунало, ми неофіційно зв’язалися з деякими фігурантами цього скандалу, про причетність яких заявила опозиція. Джерело «ДТ» у штабі Януковича зазначило, що поки що не визнає офіційно достовірність записів. Проте водночас воно висловило стурбованість, що факт «прослуховування» справді міг мати місце. У цьому випадку він усе одно наполягатиме на незаконності доказів, оскільки, навіть якщо записи визнають справжніми, вони отримані незаконним шляхом.

Джерело оцінило заходи безпеки з радіоелектронної протидії «підслуховуванню» у штабі Януковича як дуже солідні. Усі найважливіші наради та переговори Андрій Клюєв і його команда проводили у своєму кабінеті, оснащеному спеціальними захисними екранами, а також активною системою заглушення електромагнітних хвиль, яка повністю блокує будь-які імпульси. Проте інші кабінети таким захистом не обладнано. Крім того, система радіоелектронної боротьби ніколи не працює цілодобово, її включають лише на короткий час, оскільки вона має шкідливий вплив на організм.

Штабу Януковича дуже цікаво, хто міг стати джерелом витікання? Операція з масштабного прослуховування телефонних розмов по «мобільниках» високопоставлених осіб — справа дуже непроста. Хто міг це зробити? У колах, близьких до Віктора Януковича, думають, що «прослуховування» організувала сама опозиція. А устаткування — спеціальні сканери для радіоперехоплення — можна вільно купити через Інтернет.

Оскільки офіційної позиції дотепер немає, ми спробуємо провести свій аналіз. Сканер справді купити нескладно: лише півмільйона доларів — і він ваш. Проте проблема полягає в тому, щоб завезти його на територію України. Робити це краще легально. У випадку нелегального провезення власник устаткування сильно ризикує — адже, якщо його затримають, йому загрожує кримінальна відповідальність. Крім того, дилетантам організувати систему прослуховування розмов не вдасться: надто великий ризик виявлення. А вже наскільки пильну увагу вітчизняні правоохоронні органи виявляли до всіх деталей кампанії кандидата Віктора Ющенка, годі й казати. Отже, версію про дії якихось ентузіастів серйозно розглядати не варто.

За новим касетним скандалом стоять професіонально підготовлені люди, які звикли до ризику. Запис могла здійснювати лише група технічних фахівців. На відміну від майора Мельниченка, «прослуховування» телефонних розмов у такому форматі, як це було заявлено опозицією, не може бути дією одинака. За даними, які має «ДТ», почерк цієї операції вказує на руку спецслужб. Можливості для проведення будь-яких заходів щодо радіотехнічної розвідки має, наприклад, оперативно-технічне управління СБУ. Служба безпеки України, попри серйозну підтримку влади на виборах, великого ентузіазму не виявляє. Портрети Януковича, які поспішили вивісити деякі начальники, давно зняли. Керівництво СБУ демонструє свій нейтралітет. За останній тиждень була лише одна спроба використати підрозділи СБУ безпосередньо на вулиці. 22 листопада, коли оточення міліції під Центрвиборчкомом здалося владі не надто надійним для протидії демонстрантам, із санкції першого заступника голови СБУ під ЦВК спрямували групу «Альфа». Після кількох годин чергування спецназ повернули на місце дислокації. Нині «Альфа» розкасована невеличкими підрозділами по різноманітних об’єктах СБУ, і зібрати її для негайного кидка будь-куди, швидко не вийде. Вочевидь, що для влади нейтралітет СБУ невигідний. Глава СБУ Ігор Смєшко офіційно заявив про небажання втручатися в будь-які цивільні конфлікти на будь-якому боці. Пан Смєшко демонструє повну лояльність, проте... За словами джерела, близького до керівного складу СБУ, останнім часом аналітичні записки і прогнози розвитку політичної ситуації в Україні та за кордоном перестали викликати інтерес у верховної влади. За неофіційними даними, останні політичні події спричинили за собою послаблення впливу першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, ставленика глави АП Медведчука. Виходець із військового середовища Сацюк не має серйозної опори в спецслужбі, де його продовжують сприймати як суто тимчасову політичну постать. Досить насторожено його діяльність, особливо пов’язану з господарськими питаннями, сприймають інші, не настільки вдалі заступники голови. Сацюк від імені СБУ підтримував контакти з командою Януковича і, за деякими відомостями, саме він має курирувати питання безпеки роботи прем’єра. Зокрема, і безпеки від «прослуховування». Оприлюднення записів розмов у штабі Януковича так само серйозно підриває авторитет і перспективи Сацюка у владному середовищі, як свого часу диктофон майора Мельниченка призвів до відставки шефа СБУ Леоніда Деркача. Втім, навряд чи неминуча опала Сацюка когось сильно засмутить у його відомстві.

Новий касетний скандал, у випадку його розвитку, може завдати поки що чинній владі величезної шкоди. Незалежно від можливих судових оцінок, він свідчить, що опозиція прийшла не лише на вулиці, а й до владних кабінетів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі