Євро-2024: Англія дотиснула в овертаймі Словаччину, Іспанія розгромно завершила казку Грузії © EPA-EFE/ANNA SZILAGYI
У Німеччині відбулися ще два матчі плей-оф.

У неділю, 30 червня, на чемпіонаті Європи-2024 з футболу відбулися чергові два матчі 1/8 фіналу плей-оф турніру.

Результати матчів дня Євро-2024

Англійці перебували за крок від сенсаційного вильоту від словаків. Словацькі футболісти провели відмінний, організований поєдинок, а в середині першого тайму навіть зуміли забити - Шранц опинився один перед Пікфордом і забив свій третій гол на турнірі.

У другому таймі словаки продовжили здорово оборонятися і практично нічого не давали створити фіналістам минулого Євро - один раз Райс потряс штангу, а Кейн небезпечно пробив головою.

Коли здавалося, що збірна Англії вирушить додому, своє слово сказав лідер команди Джуд Беллінгем - у доданий час футболіст "Реала" шикарним ударом у падінні через себе зрівняв результат і перевів матч в овертайм - це був перший удар англійців у площину воріт Дубравки.

А вже на першій хвилині овертайму Кейн головою вивів англійців уперед, розстрілявши словацького воротаря.
До честі збірної Словаччини, команда італійця Кальцоне пішла на штурм воріт Англії, однак сил зрівняти рахунок на табло вже не вистачило.

У чвертьфіналі Англія 6 липня зіграє проти національної збірної Швейцарії.

Гельзенкірхен. "Фелтінс Арена", 1/8 фіналу

Англія - Словаччина - 2:1

Голи: Беллінгем, 90+5, Кейн, 91 – Штранц, 25.

Англія: Пікфорд, Волкер, Стоунз, Гехі, Тріп'єр (Палмер, 66), Майну (Езе, 84), Райс, Беллінгем (Галлахер, 106), Фоден (Тоуні, 90+4), Сака, Кейн (Конса, 106).

Словаччина: Дубравка, Пекарік (Тупта, 109), Вавро, Шкріньяр, Ганцко, Куцка (Беро, 82), Лоботка, Дуда (Бенеш, 82), Шранц (Дьомбер, 90+3), Стрелец (Боженик, 62), Гараслін (Суслов, 61).

Попередження: Гехі, Майну, Беллінгем – Куцка, Шкріньяр, Пекарік, Вавро, Дьомбер.

Відеоогляд матчу можна подивитися за посиланням.

У другому поєдинку дня Іспанія розгромно завершила казку збірної Грузії.

Грузинські футболісти зуміли повести в рахунок на старті поєдинку, коли захисник іспанців Ле Норман у боротьбі з Хвічею відправив круглого у свої ворота. Однак Іспанія весь поєдинок повністю перегравала грузинів, настрілявши понад 30 ударів і забивши чотири голи.

У складі Іспанії голами відзначилися Родрі, Фабіан Руїс, Ніко Вільямс і Дані Ольмо - 4:1. У чвертьфіналі збірна Іспанії 5 липня зіграє проти збірної Німеччини.

Кельн, стадіон "Райн-Енергі", 1/8 фіналу

Іспанія – Грузія - 4:1

Голи: Родрі, 39, Фабіан Руїс, 51, Вільямс, 75, Ольмо, 83 – Ле Норман, 18 (автогол)

Іспанія: Унаї Сімон, Карвахаль (Хесус Навас, 81), Ле Норман, Лапорт, Кукурелья (Грімальдо, 63), Педрі (Ольмо, 52), Родрі, Фабіан Руїс (Меріно, 81), Ямал, Мората (Оярсабаль, 63), Вільямс.

Грузія: Мамардашвілі, Какабадзе, Гвелесіані (Квеквескірі, 79), Кашія, Двалі, Лочошвілі (Цітаїшвілі, 63), Кітеїшвілі (Алтунашвілі, 41), Кочорашвілі, Чакветадзе (Давіташвілі, 63), Кварацхелія, Мікаутадзе (Зівзівадзе,79).

Попередження: Мората – Давіташвілі

Нагадаємо, до 1/8 фіналу ЧЄ вийшли по дві команди кожного з шести квартетів, а також чотири найкращі збірні, які посіли треті місця у своїх групах. Фінал турніру відбудеться 14 липня у Берліні.

Євро-2024: розклад усіх матчів плей-оф турніру.