ОБЛАДМІНІСТРАТИВНА РАДА

Поділитися
Перша сесія Запорізької обласної ради чергового скликання цілком могла б відбутися не цього тижня, а набагато раніше...

Перша сесія Запорізької обласної ради чергового скликання цілком могла б відбутися не цього тижня, а набагато раніше. Принаймні обласна виборча комісія вже 4 квітня мала у своєму розпорядженні переважну більшість протоколів окружної комісії. Заминка сталася лише на багатомандатному окрузі № 4 у місті Мелітополі, де далася взнаки невизначеність із виборів нардепа і міського голови. Та в остаточному підсумку протокол із Мелітополя надійшов, і 10 квітня обласний виборчком оприлюднив остаточні результати виборів. За офіційними даними, на 100 місць в обласній раді спочатку було 424 бажаючих, але 10 із них не пройшли реєстрацію, а 13 — воліли зняти свої кандидатури в ході виборів. З 16-ти запропонованих по кожному округу кандидатів 92 тис. запоріжців (65,5 відсотка тих, хто взяв участь у виборах) слід було визначити четвірку найдостойніших.

На думку влади, на виборах в обласну раду «виборці прийняли правильне рішення». Підставою для подібної оцінки, цілком імовірно, є той факт, що переважна більшість депутатських мандатів (близько 70 відсотків) дісталося кандидатам від блоку «За єдину Україну!» І це при тому, що, за підсумками виборів у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, третина запоріжців віддала перевагу комуністам, 10 відсотків — об’єднаним соціал-демократам і лише менше 8 відсотків — блоку «За єдУ». Настільки разючий контраст деякі спостерігачі, не намагаючись оспорити результати виборів, пояснюють особливостями механізму виборів депутатів обласної ради. Скажімо, визначаючись у симпатіях до партії, блоку, кандидата в нардепи чи, скажімо, міського голови, більшість виборців чітко знали, що в бюлетенях необхідно поставити лише одну «пташку-галочку». А для бюлетеня з виборів обласних депутатів були свої правила. І це багатьох спантеличувало. Не лише пересічні виборці, а навіть члени виборчих комісій досі твердо переконані, що з внесених у бюлетень кандидатів у депутати облради необхідно було вибрати не більше чотирьох — відповідно до визначеної квоти. Хоча насправді законом подібна регламентація не встановлена. Простіше кажучи, кожен вільний був проголосувати за будь-яку кількість кандидатів — хоч за усіх без винятку.

Якщо до проблеми вибору додати ще й особливості підрахунку голосів, коли один бюлетень є документом про волевиявлення стосовно декількох кандидатур, і невимогливість спостерігачів, чия увага переважно була сконцентрована на виборах у Верховну Раду, то припущення про «ручний» спосіб формування органів місцевого самоврядування виявляються не такими вже й надуманими.

Однак, за заявою голови обласної (територіальної) виборчої комісії Олександра Паульського, на момент підбиття офіційних результатів виборів в обласну раду письмових заяв про порушення не надійшло, не було і відповідних звернень до суду. Отже, є всі підстави визнати легітимність минулих виборів.

Порівняно з аналогічними виборами чотирирічної давнини обласна рада оновилася на дві третини. У її нинішньому складі — майже половина керівників підприємств промисловості й АПК, 15 держчиновників районного й обласного рівня. Саме вони і склали кістяк депутатської групи «За розвиток Запорізького краю — за єдину Україну!», до складу якої ввійшло 80 із 100 депутатів облради. Своїм координатором група переважної більшості назвала голову обладміністрації Євгена Карташова, обраного депутатом облради в одному із сільських районів.

Представники інших політичних сил змушені вдовольнитися скромнішою вагою в обласній раді. Депутатам від КПУ дісталося 8 мандатів, по 4 — представникам СДПУ(о) і політоб’єднання «Жінки за майбутнє», по 2 — партіям «Реформи і порядок» і Соціалістичній. Представники Селянської партії і Демсоюзу отримали по одному депутатському мандату.

За такого політичного розкладу цілком прогнозованим став і «розподіл портфелів». Керівниками ради і десяти її постійних комісій обрано «заєдистів». За пропозицією Є.Карташова головою ради на другий термін обрано на безальтернативній основі Володимира Березовського. А от його колишній заступник Євген Кабанов тимчасово залишився не при справах. Мабуть, це пов’язано з поразкою Є.Кабанова на виборах у Верховну Раду, де йому, попри підтримку блоку «За єдУ», довелося поступитися висуванцю від «Нашої України» Петру Сабашуку. Тож крісло місцевого віце-спікера так само на безальтернативній основі 88 голосами віддано Олександрові Бережному, котрий має чималий досвід політичної діяльності. Раніше він очолював обласну комсомольську, потім міську комуністичну партійну організації. А в недалекому минулому був лідером обласної організації «Громади». В даний час О.Бережний безпартійний. Та, мабуть, ненадовго. У депутатській групі «За розвиток Запорізького краю — за єдину Україну!» він уже перебуває.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі