Держава повинна заборонити промисловим підприємствам бурити артезіанські свердловини для технічних потреб, інакше майбутні покоління можуть залишитися без чистої питної води. В цьому переконана заступник міністра з питань житлово-комунального господарства України, доктор економічних наук Ірина Запатріна.
Небезпечну ситуацію, за словами заступника міністра, створюють промислові підприємства, які бурять власні артезіанські свердловини і відмовляються від послуг водоканалу, не бажаючи платити за воду у багато разів більше, ніж індивідуальний споживач.
«По-перше, у нас у країні запасів чистої води в підземних лінзах дуже мало. А в деяких регіонах підприємства вже всю воду із свердловин використовують для промислових потреб. Водночас населенню доводиться пити не надто чисту воду з поверхневих джерел», — наголосила Ірина Запатріна в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».
До того ж, за її словами, нібито очищена вода з поверхневих джерел подається трубопроводами, в яких безліч грибків та інфекцій.
«Кого ми обманюємо? У нас у багатьох районах, зокрема й у Криму, 4,5 млн. людей п’ють воду за тимчасовими дозволами. Штрафи, що накладаються, здатні розорити порушників. Та вони їх, природно, не платять. Замкнуте коло!» — обурилася вона.
Тому заступник міністра переконана, що промисловим підприємствам потрібно заборонити бурити артезіанські свердловини для технічних потреб.
«Підприємства мають використовувати тільки поверхневу воду. Для цього треба багато що змінити в законодавстві. Приклад не гріх узяти з росіян, які розглядають якість води як можливість збільшити тривалість життя своїх громадян, для чого вони пропонують запровадити два стандарти по воді», — відзначила Ірина Запатріна.
Докладніше читайте у статті Олександра Рожена «Життєзабезпечення. Спочатку буде слово. І це слово — підвищення плати за…» у свіжому номері «ДТ».