Компанія «Укрнет», лідер контент-ринку України, запобігла рейдерському захопленню свого дочірнього підприємства — ЗАТ «Фтіком», яке надає телекомунікаційні послуги в Донецьку та області. Про це представники «Укрнет» заявили 4 грудня на прес-конференції в УНІАН.
«Факт рейдерства є, але ми відбили атаку», — сказав віце-президент Спілки адвокатів України Петро Бойко, який представляє інтереси компанії. За його даними, із серпня 2006 року управління «Фтікомом» було заблоковано ухвалою Ворошиловського райсуду (м. Донецьк), який заборонив проводити збори акціонерів підприємства та розпочинати дії проти директора «Фтікому» у частині обмеження його повноважень і прийняття кадрових рішень.
Проте в жовтні, за позовом одного з акціонерів «Укрнету» до Голосіївського райсуду (м. Київ), останній зобов’язав акціонерів «Фтікому» провести збори. 16 листопада вони відбулися. Їх легітимність підтверджена Держкомісією з цінних паперів та фондового ринку і Державною виконавчою службою, представники яких були присутні на зборах.
На зборах 16 листопада були прийняті рішення про перетворення ЗАТ «Фтіком» на ТОВ і про створення ліквідаційної комісії. Комісією виявлені фінансові порушення в ліквідованому ЗАТ, матеріали про які передано до правоохоронних органів.
«Спробу рейдерського захоплення ініціював директор «Фтікому»: він спробував незаконно заволодіти акціями підприємства з метою їхнього продажу», — зазначається в заяві компанії «Укрнет». На думку П.Бойка, «спроби рейдерства розпочалися» з того моменту, «щойно почалися переговори» із компанією «Інком» (Київ)» про купівлю пакета акцій ЗАТ «Фтіком» (87% акцій), які належали «Укрнету». «Наш інтерес до компанії став каталізатором процесу», — зазначає прес-секретар «Інкому» Сергій Колесниченко.
На думку представників компаній «Укрнет» та «Інком», рейдерське захоплення ЗАТ «Фтіком» намагається здійснити київська фірма, яка спеціалізується на наданні телекомунікаційних послуг. Її назва наразі не оприлюднюється.
Процес купівлі «Фтікому» компанією «Інком», «через обставини, що склалися», призупинено.
За словами П.Бойка, компанія «Укрнет» вважає, що окремої правової та етичної оцінки заслуговують дії голови Ворошиловського райсуду. Блокуючи діяльність акціонерів «Фтікому» в інтересах його колишнього директора та міноритарного акціонера, суд фактично підмінив собою керівний орган підприємства.
Відразу ж після зборів акціонерів цим судом було винесено спочатку рішення про призупинення «всіх рішень зборів», повідомив П.Бойко. Хоча суддям навіть не було відомо, які рішення там було прийнято. У наступні дні (у міру зростання своєї поінформованості) суд продовжував штампувати рішення, цього разу такі, що блокували діяльність ліквідаційної комісії. І це при тому, що Апеляційний суд Донецької області 22 листопада визнав незаконними і скасував раніше прийняті ухвали Ворошиловського суду стосовно заборони на проведення зборів тощо.
«Ми звернулися до Вищої ради юстиції, щоб вона визначила міру відповідальності суддів», — сказав віце-президент Спілки адвокатів України П.Бойко.