Державний комітет промислової політики України має намір найближчим часом разом із керівниками трубних підприємств розглянути можливість перерозподілу квот на постачання труб до Росії, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
Як раніше вже повідомляло «ДТ», Україна й Росія підписали протокол і угоду з обмеження постачань до РФ труб українського виробництва. Втім, учасники цієї угоди кажуть, що при цьому російська сторона «виклала в ній свої побажання щодо розподілу квот серед українських підприємств і, відповідно, постачання продукції конкретними виробниками». Росіяни оголосили свої наміри у постачанні з України труб певних розмірів і характеристик. Вони пропонують постачати трубну продукцію, що не виробляється в Росії.
Схоже, що Україна на такі детальні рекомендації з боку РФ не розраховувала, тому нині є деякі ускладнення з номенклатурою постачань. В Україні гадали, що зможуть самі визначати в межах узгоджених квот асортимент труб, що постачатимуться.
Нагадаємо, що до постанови уряду України щодо розподілу квот між підприємствами трубної промисловості не ввійшли три підприємства: Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, Дніпропетровський металургійний завод ім. Комінтерну (ВАТ «Комінмет») і Луганський трубний завод, які звернулися до Держпромполітики з проханням про виділення квот.
Як повідомлялося раніше, для українських підприємств на 2001 рік визначено квоти на експорт до Росії труб із чорних металів, що підлягають ліцензуванню, в загальному обсязі 413,33 тис. тонн. Зокрема, загальна квота на експорт труб (крім труб великого діаметра) встановлена в обсязі 323,33 тис. тонн, на труби для нафто- і газопроводів із зовнішнім діаметром 1420 мм — 90 тис. тонн. Це визначено постановою Кабінету міністрів України від 26 квітня, що набрала чинності з 1 травня.
Згідно з документом квоти на експорт до Росії труб із чорних металів (крім труб великого діаметра), що підлягають ліцензуванню в 2001 році, серед підприємств розподілені в такий спосіб: Дніпровський трубний завод — 33,626 тис. тонн, Нижньодніпровський трубопрокатний завод — 148,732 тис. тонн, Нікопольський південнотрубний завод — 12,933 тис. тонн, Нікопольський завод безшовних труб — 57,229 тис. тонн, Нікопольський завод сталевих труб «ЮТІСТ» — 10,347 тис. тонн, Нікопольський завод нержавіючих труб — 2,91 тис. тонн, Новомосковський трубний завод — 41,386 тис. тонн і Харцизький трубний завод — 16,167 тис. тонн.
За домовленістю виробників-експортерів можливі зміни в їхніх пайових квотах у межах річної квоти з повідомленням про це Мінекономіки України і Мінекономічного розвитку і торгівлі Росії. Такі зміни набирають чинності після отримання Мінекономрозвитку і торгівлі Росії повідомлення про це від Мінекономіки України.
Відповідно до документа Мінекономіки України доручено забезпечити ліцензування експорту зазначених товарів у межах установлених квот.