Ігри лжепатріотів

Поділитися
Ігри лжепатріотів © zprua.com
Нині продукція ПрАТ "Завод "Перетворювач" має попит на внутрішньому та зовнішніх ринках, однак підприємство лихоманить.

Українське підприємство продовжує наповнювати бюджет країни, попри хижі атаки з боку депутатів, які замість того, щоб дбати про благо України і добробут Українського народу та обстоювати інтереси виборців і держави, захищають інтереси однієї фізичної особи, що не збігаються з інтересами всього акціонерного товариства та інших його акціонерів, і безпосередньо відвідують загальні збори акціонерів, беруть участь у судових засіданнях тощо. Парадоксальна ситуація триває в економіці промислового 3 понад рік. Нині продукція ПрАТ "Завод "Перетворювач" має попит на внутрішньому та зовнішніх ринках, однак підприємство лихоманить. І справа не в економічній кризі, адже всупереч ситуації в країні та втраті російського ринку збуту, керівництво заводу "Перетворювач" змогло залишити виробництво рентабельним , вийти на нові ринки, зберегти робочі місця та заробітну плату, а головне, залишити державі чесного платника податків. Справа в іншому. Захопити контроль над АТ під прикриттям депутатського корпусу намагаються шляхом визнання незаконною приватизацію акцій заводу, що відбулась у 2000 р.

Тоді, в іще молодій Україні, процес приватизації відбувся відповідно до чинного законодавства. За два десятки років не тільки сплинув строк позовної давності, а й неодноразово змінився склад акціонерів і керівних органів товариства, й нині з маніпуляціями минулим зіткнулися діючі керівники. З'явилися й ті, хто, вдаючись до чуток і фейків, намагається очорнити ділову репутацію людей, які фактично дали заводу друге життя. Окремо про специфічні жарти. Так, наприкінці минулого року, коли мали відбутися збори акціонерів, невідомий повідомляє в поліцію про вибухівку. Зірвано збори, заблоковано та зупинено виробництво - такий "жарт" коштував заводу 500 тис. грн, а державі - несплачених з них податків.

До речі, 25% акцій заводу нині належать фірмі з пікантною назвою "ФСБ+". Філія чи що? Юридична адреса цієї контори: Одеса, Приморський бульвар, 33. Дивує, але в цьому будинку розташована славнозвісна Одеська кіностудія, яка ніколи й не чула про таке підприємство. Директором "ФСБ+" є Лідія Качур - колишня співробітниця заводу "Перетворювач". Про те, як в її руках опинилися 25% акцій, можна розповісти окрему історію. Відзначимо, що шляхом її махінацій, які й не снилися Бендеру, акції втратили півтори тисячі заводчан! До слова, окремі епізоди такого шахрайства доведено в судах. У 2006 р. відносно громадянки Качур було порушено кримінальну справу, але 2010-го її дивним чином було закрито.

А 30 жовтня 2008 р. при проведенні загальних зборів акціонерів ЗАТ "Перетворювач", де Л.Качур обіймала посаду керівника, той самий невідомий повідомив телефоном про замінування приміщення. Справа відбувалася в київському готелі "Салют". До порядку денного тих зборів, зокрема, було внесено питання про затвердження результатів фінансово-господарської діяльності товариства за 2007 р. і розподіл прибутку. Збіг обставин чи дежавю?

Нарешті у 2017 р., коли прокуратуру Запорізької області очолив прокурор Валерій Романов, знову було порушено справу за фактом незаконного заволодіння громадянкою Качур акціями трудового колективу. Останнім часом у цьому протистоянні громадянка Качур заручилася підтримкою політичного лобі. Прикриваючись депутатськими мандатами, деякі запорізькі діячі з юридичним фахом розгорнули бурхливу діяльність проти підприємства. Як важку артилерію було навіть задіяно одного з народних депутатів України.

Спочатку була спроба оскаржити приватизацію. Але не вийшло. "Оскільки процес приватизації ПрАТ "Запорізький завод "Перетворювач" завершено, враховуючи відсутність будь-яких інвестиційних зобов'язань з боку власників акцій зазначеного акціонерного товариства, Фонд державного майна України не має правових підстав для втручання в господарську діяльність акціонерного товариства", - повідомив голова Фонду І.Білоус. Але горе-депутати на цьому не зупинилися. На керівництво "Перетворювача" посипалися десятки звернень до правоохоронних органів із стандартними в таких випадках заявами на кшталт: "Акціонерне товариство укладає фіктивні договори, приховує прибуток і не сплачує податки, співпрацює з офшорними компаніями, торгує з РФ і таке інше".

В усіх випадках відповіді на брехню були приблизно однаковими. Наприклад, "кримінальне провадження від 11.11.2016 закрити за відсутністю в діянні складу кримінального порушення" з одночасним зазначенням, що у зверненні до правоохоронного органу депутат виклав завідомо неправдиву інформацію. Але депутати з однієї "зеленої" фракції наполегливо продовжують вигадувати нові чутки та йдуть до судів з необґрунтованими позовними заявами. Вони позиціонують себе як кришталево чесних політиків і патріотів, але, судячи з усього, цей "патріотизм" має яскраво виражений валютно-зелений колір. На жаль, не кропу або петрушки. Один позов змінюється іншим, звинувачення дедалі гучніші.

Крім означених персон цієї буфонади, є ще одна, не менш "чесна" персона. Сірий кардинал. Ідеться про одного із засновників тієї самої контори "ФСБ +" Сергія Помазана. Чиновник з Одеської обласної державної адміністрації, що працював з Михаїлом Саакашвілі, нещодавно став відомим на всю країну. "28 березня цього року Сергія Помазана співробітники СБУ затримали на гарячому під час отримання хабара". Сьогодні хід справи Сергія Помазана особисто контролює генеральний прокурор України Юрій Луценко. Така команда опонентів ПрАТ "Завод "Перетворювач".

У зв'язку з усіма подіями, які відбуваються навколо заводу, робочий колектив ПрАТ "Завод "Перетворювач" звернувся до органів влади з колективним листом:

- до Верховної Ради України, Запорізької обласної ради, Запорізької міської ради - внести на розгляд питання про недотримання депутатської етики народним депутатом України В.Купрієм, депутатами місцевих рад Я.Гришиним, М.Прасолом при поширенні ними всілякої інформації про акціонерне товариство та його посадових осіб;

- до правоохоронних органів - не допускати відкриття кримінальних проваджень, які не містять конкретних фактів та обставин, що можуть свідчити про вчинення посадовими особами акціонерного товариства "Запорізький завод "Перетворювач" кримінальних злочинів;

- до прокурора області - притягнути народного депутата України В.Купрія до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 383 КК України - за повідомлення правоохоронним органам завідомо неправдивої інформації про скоєння злочину (неправдиве повідомлення про вчинення ряду злочинів, що викладені у депутатському зверненні №718-дз від 27.06.2017 г.).

Тож, можливо, колективне прагнення захистити завод від наклепів змусить горе-патріотів хоча б інколи відповідати за свої слова.

Адміністрація та трудовий колектив ПрАТ "Завод "Перетворювач"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі