Захід не зможе ігнорувати агресію Росії — NYT

Поділитися
Захід не зможе ігнорувати агресію Росії — NYT © Сайт президента России
США та їх союзники все ще намагаються з'ясувати, готується Кремль до військових дій чи просто «надсилає сигнал».

Протягом останнього місяця Росія розгорнула те, що аналітики називають найбільшим військовим скупченням вздовж кордону з Україною з моменту початку війни в Донбасі сім років тому. Кремль відправляє сигнал Києву та Заходу. Це зовсім не підпільна операція: легко можна побачити докази російського військового нарощування, Кремль хоче, щоб світ спостерігав за його діями, пише The New York Times.

Мобілізація Росії викликає тривогу в Організації Північноатлантичного договору, європейських столицях та Вашингтоні, і все частіше розглядається як «тест» для адміністрації американського президента Джо Байдена.

США нещодавно запровадили проти Росії чергові санкції, на що Кремль швидко відповів «дзеркальними діями».

Американські санкції повинні покарати Росію за агресивну політику, включаючи втручання у вибори в США, хакерські атаки проти американських урядових установ та корпорацій, поширення дезінформації та анексію Криму.

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Росія зараз розміщує близько 110 тисяч солдатів біля українського кордону. У Вашингтоні директор ЦРУ сказав Конгресу, що наразі незрозуміло, чи є російська військова мобілізація демонстрацією сили або ж підготовкою до чогось більш зловісного.

Навіть якщо мета збройного нарощування залишається нечіткою, військові аналітики стверджують, що такі дії Росії не варто недооцінювати. Демонстрація сили навряд чи є гарним шоу, якщо ніхто за ним не спостерігає.

«Вони розгортаються дуже демонстративно. Вони роблять це відкрито, навмисно, щоб усі бачили», - сказав старший науковий співробітник аналітичного центру CNA Майкл Кофман.

Саме через таку «відкриту мілітаризацію» деякі аналітики почали виключати можливість реального військового вторгнення Росії в Україну, апелюючи до того, що Кремль у такому разі проводив би таємні збройні маневри, а не «прозоро» демонстрував свою «силу». Однак, це не може бути запевненням того, що Москва не готує небезпечну операцію.

Швидше за все, вважають аналітики, нарощування задумане як застереження для Заходу не сприймати Росію як належне. Після чотирьох років «поваги» з боку адміністрації колишнього президента США Дональда Трампа, лідер Кремля Володимир Путін опинився в незручній ситуації.

До того ж, відносини Кремля з Європою знаходяться на найнижчому рівні.

«Водночас, координація між політикою США та Європи щодо Росії значно посилилася за часів президентства Джо Байдена», - сказав Дмитро Тренін з Московського центру Карнегі.

Путін не хоче визнавати, що Росія все ще перебуває в кінці списку пріоритетів зовнішньої політики Байдена. Внутрішньополітичні проблеми також можуть зіграти свою роль, оскільки незначна кількість «військових маневрів» може допомогти підняти рейтинг популярності російського президента.

Путіна також могли «розізлити» дії президента України Володимира Зеленського, який за останні місяці перевів війська ближче до кордону з окупованими територіями, заблокував проросійські телеканали та запровадив санкції проти деяких політиків.

З цієї точки зору, російські війська можуть служити засобом тиску на Україну, щоб Київ змінив свої позиції в переговорах щодо врегулювання війни, погодившись вирішити проблему «на умовах Росії».

Користувачі соцмереж активно ділилися відео, на якому зафіксовано рух російської військової техніки. Одне відео показало величезну ракетну установку під назвою «Буратіно». Вантажівки також перевозили бронетранспортери. Артилерія, піхота, підрозділи спецназу, танки, ракети та морські десантні машини були зафіксовані в напрямку українського кордону.

На початку цього місяця російські військові повідомили про передислокацію військово-морського десанту ближче до України, «на випадок, якщо комусь буде цікаво». Військові кораблі курсували вздовж річок та каналів, що з’єднують Каспійське море з Чорним морем.

Байден не бажає ескалації конфлікту з Кремлем. У коментарях у четвер він зазначив, що нові санкції були не найсуворішими, які могли запровадити Сполучені Штати.

«Я вирішив бути поміркованим. США не прагнуть розпочати цикл ескалації конфлікту з Росією», - сказав Байден. Крім того, американський президент запропонував провести особисту зустріч із Путіним «на нейтральній території».

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков неодноразово повторював, що Росія «діє в межах своїх військових прав на власній території». Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що розпочав загальнонаціональну перевірку готовності військових у відповідь на «агресивні дії» НАТО.

США та американські демократичні союзники дедалі більше стурбовані зростанням мілітаризації з боку Кремля. Російське військове накопичення включає достатньо сил для можливого вторгнення в Україну. Захід все ще намагається з'ясувати, готується Кремль до військових дій чи просто надсилає сигнал, але таку показову мілітаризацію не можна ігнорувати, резюмує видання.

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. 8 квітня розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) опублікували матеріал про новий польовий табір російської армії на полігоні «Погоново» у Воронезькій області. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля, який відкрито погрожує Україні війною та залякує знищенням державності.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі