Війська РФ біля кордонів України: президенти Грузії та Фінляндії запевнили Зеленського в підтримці

Поділитися
Війська РФ біля кордонів України: президенти Грузії та Фінляндії запевнили Зеленського в підтримці Зеленський запросив Зурабішвілі на саміт "Кримської платформи" в Києві © Главком
Президент України провів телефонні розмови з лідерами двох держав на тлі посилення російської загрози.

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 15 квітня, провів телефонні розмови з президентами Фінляндії іГрузії. Ключовою темою стала безпекова ситуація і посилення російської військової загрози в зв'язку з концентрацією військ РФ на українському кордоні, повідомили в Офісі президента.

Президент Фінляндії Саулі Нііністе запевнив Зеленського в твердій підтримці державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі підкреслила, що Тбілісі поважає суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах. Вона особливо відзначила, що «Україна і Грузія мають історичне розуміння і підтримують один одного в питанні світу».

Президенти двох країн обговорили координацію дій в контексті подальшого поглиблення співпраці з НАТО, європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Настав час конкретних пропозицій для України і Грузії щодо отримання ПДЧ у НАТО і плану вступу до Європейського Союзу. Консолідація зусиль і солідарність сьогодні є надважливими», - заявив Зеленський.

Він обговорив із Зурабішвілі ситуацію в Чорноморському регіоні, включаючи тимчасово окупований Крим, а також запросив президента Грузії на перший саміт «Кримської платформи», що відбудеться в серпні в Києві.

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами.

Лідери США і ЄС закликали Росію до деескалації.

Держави-члени ОБСЄ засудили дії Кремля. Керівники МЗС G7 закликали Росію припинити провокації на кордоні, а також відзначили стриманість України.

13 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Володимиром Путіним закликав його до деескалації та запропонував зустрітися найближчими місяцями.

Наступного дня Байден ввів у дію черговий пакет санкцій проти РФ.

Детальніше про ситуацію і перспективи України в поточних умовах - у статті Сергія Немирича «Військова тривога квітня 2021года: кілька простих висновків» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі