У Південній Кореї опозиція погрожує імпічментом виконувачу обов'язків президента: причина 

Поділитися
У Південній Кореї опозиція погрожує імпічментом виконувачу обов'язків президента: причина  © EPA/ YONHAP
У країні триває розслідування щодо рішення президента Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан.

Головна опозиційна партія Південної Кореї в понеділок, 23 грудня, пригрозила імпічментом виконувачу обов'язків президента Хан Док Су, якщо він офіційно не оприлюднить закон про початок розслідування спеціального прокурора щодо невдалої спроби президента Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан, повідомляє Reuters.

За ініціативи ключової опозиційної Демократичної партії цього місяця було ухвалено законопроєкт про призначення спеціального прокурора для висунення звинувачень у заколоті, зокрема, проти консервативного президента Юна.

Партія, яка звинуватила Хана в пособництві спробі Юна запровадити воєнний стан і заявила на нього в поліцію, попередила, що “негайно розпочне процедуру імпічменту” проти виконувача обов'язків президента, якщо закон не буде офіційно оприлюднено до вівторка, 24 грудня.

“Затримки показують, що прем'єр-міністр не має наміру дотримуватися конституції, і це рівнозначно визнанню того, що він діє як довірена особа ініціатора заколоту”, - заявив лідер Демократичної партії Пак Чан Де на партійних зборах.

Хан - технократ, який протягом 30 років обіймав керівні посади в південнокорейській політиці при консервативних і ліберальних президентах. Юн призначив його прем'єром у 2022 році.

Хан почав виконувати обов'язки президента замість відстороненого Юна, якому 14 грудня було оголошено імпічмент (тепер Конституційний суд має розглянути питання про відсторонення Юна від посади).

Reuters поки не змогло зв'язатися з офісом Хана для отримання коментарів. Раніше він заявляв, що намагався заблокувати оголошення воєнного стану, але вибачився за те, що не зміг цього зробити.

Пак також звинуватив Юна в тому, що той перешкоджає розгляду справи в Конституційному суді, неодноразово відмовляючись приймати судові документи.

“Будь-яка затримка в розслідуванні та судовому процесі щодо імпічменту є продовженням заколоту й актом підготовки другого заколоту”, - заявив Пак.

Спільна слідча група, до складу якої входять представники поліції й Управління з розслідування корупції серед високопосадовців, зробила другу спробу викликати Юна на допит 25 грудня, хоча незрозуміло, чи прийме президент “запрошення”.

Про кризу в Південній Кореї та її наслідки для Києва розповідала в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР"  асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі