Президент Південної Кореї, який перебуває під слідством, проігнорував черговий виклик на допит

Поділитися
Президент Південної Кореї, який перебуває під слідством, проігнорував черговий виклик на допит © EPA-EFE/Kim Min-Hee
Це збільшує ризик арешту.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, якому було оголошено імпічмент, не прийшов на допит спільної слідчої групи в середу, 18 грудня, що збільшило ризик його арешту, повідомляє Bloomberg.

Юн не з'явився на запланований на 10 годину ранку за місцевим часом допит спільної групи, яка складається з представників Міністерства оборони, поліції та антикорупційного слідчого органу, пишуть південнокорейські ЗМІ. Розглядається можливість надіслати нову повістку у межах розслідування щодо звинувачень Юна у державній зраді.

Крім того, прокуратура, яка веде окреме розслідування щодо оголошення Юном воєнного стану, також повторно попросила президента прийти на допит, після того, як він у неділю, 15 грудня, проігнорував попередній виклик.

У вівторок, 17 грудня, адвокат Юна повідомив ЗМІ, що президент ще не завершив формування своєї команди захисту і найближчими днями зробить заяву з приводу запитів слідчих органів. Також адвокат додав, що слідчі органи, схоже, конкурують між собою у видачі повісток та запитів на допити, і цю ситуацію необхідно вирішити.

Прокуратура заявила, що передасть справу Юна до антикорупційного слідчого органу, щоб запобігти дублюванню розслідувань, хоча вона збереже за собою повноваження висувати звинувачення президенту, писало Yonhap News.

Юн та низка південнокорейських високопосадовців перебувають під слідством за підозрою в організації заколоту та зловживанні владою. Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент Юна, відсторонивши його від посади після того, як рішення президента оголосити воєнний стан спровокувало кризу в країні. Сам Юн, відкидаючи усі звинувачення, обіцяв не здаватися, сигналізуючи про намір боротися за збереження посади та стверджуючи, що його указ про воєнний стан був у межах конституційних повноважень.

Конституційний суд країни має протягом приблизно шести місяців вирішити — відсторонити від посади або відновити повноваження Юна. Якщо рішення буде не на користь Юн Сок Йоля — він піде у відставку, а нові вибори відбудуться протягом 60 днів. Наразі обов'язки президента країни виконує прем'єр Хан Док Су.

Детальніше про кризу в Південній Кореї та її наслідки для Києва розповідала в статті "Україна може втратити підтримку важливого партнера. Цьому зрадіють у КНДР"  асоційована старша аналітикиня Центру "Нова Європа" Наталія Бутирська.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі