Національна асамблея проголосувала за законопроєкт про імпічмент президента Південної Кореї Юн Сок Йоля, передає Yonhap. Таке рішення прийняли через оголошення президентом воєнного стану в країні, який у результаті протривав усього кілька годин.
За імпічмент проголосували 204 депутати. Проти були 85 депутатів, ще три утрималися.
Вказано, що тепер повноваження президента призупинять. Прем’єр-міністр Хан Дук Су поки що перебере владу на себе.
Тепер клопотання про імпічмент направлять до Конституційного суду. Він протягом 180 днів має вирішити поновити Юна на посаді, чи відсторонити. Якщо суд винесе рішення не на користь Юна, той буде змушений піти у відставку і протягом двох місяців мають бути призначені президентські вибори.
Якщо імпічмент підтримають, Юн стане другим президентом, якого усунуть від влади після колишнього президента Пак Кин Хе у 2017 році.
3 грудня Юн запровадив надзвичайний стан для протистояння «антидержавними силами» та політичним опонентам. Однак через шість годин, після відмови парламенту схвалити указ, він скасував своє рішення. Згодом він вибачився перед громадянами за своє рішення, однак відмовився йти у відставку, попри сильний політичний тиск, зокрема з боку членів його власної правлячої партії.
Прокуратура Південної Кореї оголосила президенту Юн Сок Йолю підозру у державній зраді та зловживанні владою. Перед тим прокуратура вже заарештувала колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона за його ймовірну роль у оголошенні президентом воєнного стану.
12 грудня, Юн виступив із промовою, в якій намагався виправдати своє рішення оголосити воєнний стан. Він відкинув звинувачення в організації заколоту, наполягаючи на тому, що «буде боротися до кінця». Юн також заявив, що опозиція намагається паралізувати роботу адміністрації, але спроба президента налаштувати суспільні настрої проти опозиційних сил ризикує провалитися, оскільки члени власної партії можуть виступити проти нього.