Російські війська біля кордону: розслідувачі CIT виявили новий табір під Воронежем

Поділитися
Російські війська біля кордону: розслідувачі CIT виявили новий табір під Воронежем © Conflict Intelligence Team
Зараз до табору прибувають артилерійські, десантні та мотострілецькі підрозділи.

Росія розгорнула на кордоні з Україною новий польовий табір. За даними розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), табір у Воронезькій області є більш наступальним, ніж оборонним, і знаходиться на відстані марш-кидка від кордону.

Україна та партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму; Росія пояснює маневри «проведенням планових навчань».

За словами керівника CIT Руслана Левієва, це новий табір, що формується в останні дні. Але вже достатньо великий.

«Місцеві жителі говорять про те, що це поле довжиною 3-4 км, яке повністю заставлене технікою. Також на відео ми бачимо наметове містечко і навіть є польовий шпиталь – намети зі знаком медичної служби – і кухня», - пояснює він в інтерв’ю BBC News Україна.

На думку розслідувача, є всі ознаки того, що табір стане одним з місць, куди стягуватимуть війська. Адже ту кількість техніки, яку зараз перекидають до кордону, буде важко розмістити в одному місці.

До табору у Воронезькій області прибувають артилерійські, десантні та мотострілецькі підрозділи.

«Це і «псковські десантники», і мотострілецькі підрозділи – як, наприклад, з Кемеровської області Сибіру, так і Кавказу, з Дагестану. Також ми бачимо танкові з'єднання, які рухаються до кордону з Україною з центральної частини Росії. Перелік озброєнь, які стягуються, великий», - продовжує Левієв.

За словами розслідувача, у таборі багато наступальних озброєнь, ракетні системи залпового вогню «Ураган», і «Град» тощо. «Це більше схоже на підготовку до наступу, ніж до оборони від наступу», - додає Левієв.

У багатьох колонах розслідувачі бачили й командно-штабні машини та машини зв'язку. Волонтери InformNapalm також зафіксували перекиданні у Крим 38-ї російської гвардійської бригади управління. Серед її завдань – налагодження зв'язку в військово-польових умовах, посадка літаків з групами десантників і встановлення навігації авіаційної техніки.

Від кордону табір відділяє близько 170 км дороги, за словами Левієва, цю відстань техніка може подолати за добу, зробивши марш-кидок.

Розслідувач каже, що зараз досить важко оцінити точну кількість військ, які РФ стягнула до кордону, адже процес поки що триває.

На його думку, у Білгородській, Воронезькій та Ростовській областях РФ, а також в окупованому Криму, цілком реально розмістити 28 батальйонних тактичних груп, про які під час виступу у Верховній Раді 30 березня казав головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Це близько 20-25 тисяч військових.

«У будь-якому разі, це точно наймасовіше стягування російських збройних сил до кордону з Україною з часів 2014-2015 років, коли частини російської регулярної армії брали участь у гарячій фазі боїв у Донбасі», - додає він.

Нагадаємо, 30 березня головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що Росія стягує війська до кордону України, зокрема, з боку тимчасово окупованого Криму. 5 квітня Росія розпочала контрольну перевірку боєготовності своїх військ.

Президент Володимир Зеленський вважає це радше «грою м’язами», ніж реальною загрозою, однак українська армія залишається готовою до будь-яких провокацій, наголосив він. Напередодні у південних регіонах України оголосили збори територіальної оборони для посилення і захисту держкордону.

США й інші партнери України дотримуються іншої точки зору. Свою занепокоєність висловив Пентагон, а Європейське командування збройних сил США привело війська в повну бойову готовність найвищого рівня. Партія правлячого блоку ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі засудила дії РФ, назвавши «вкрай небезпечними». Свою підтримку Україні висловили Канада, Велика Британія та НАТО.

Українські та закордонні експерти вважають відкриту агресію РФ малоймовірною. На їхню думку, своїми діями Кремль «дражнить» Захід і мститься за слова президента США на адресу Путіна, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, чинить психологічний тиск на Україну і посилає сигнал підтримки окупаційним військам у Донбасі. Однак поки точні наміри Владіміра Путіна незрозумілі, розслаблятися зарано, вважають аналітики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі