Віцепрем’єрка Бельгії Петра Де Саттер закликала ввести санкції проти Ізраїлю, а також розслідувати бомбардування лікарень і таборів біженців в Секторі Гази. Про це Саттер заявила в інтерв’ю виданню Nieuwsblad.
«Ми не можемо бути осторонь, коли в Газі щодня вбивають дітей… Настав час ввести санкції проти Ізраїлю. Дощ із бомб – це нелюдяно… Зрозуміло, що Ізраїлю байдужі міжнародні вимоги щодо припинення вогню», – заявила Де Саттер.
Перш за все, вона хоче, аби припинили угоду про асоціацію ЄС та Ізраїлю, яка спрямована на покращення економічної та політичної співпраці. Крім того, Саттер виступає за заборону імпорту продуктів з певних територій, а також за заборону в'їзду до ЄС агресивним поселенцям, політикам, солдатам, відповідальним за воєнні злочини.
За словами Де Саттер, Бельгія повинна виділити додаткові гроші для Міжнародного кримінального суду в Гаазі, адже «має бути розслідування бомбардування лікарень і таборів для біженців».
Водночас Де Саттер хоче, аби грошові потоки до ХАМАСу припинилися.
«Це терористична організація. Терор коштує грошей, і повинні бути санкції проти компаній і людей, які забезпечують ХАМАС грошима. Ми також маємо постійно повторювати, що вони мають звільнити заручників», – сказала прем’єрка.
Де Саттер боїться, що без фундаментального рішення насильство буде повторюватися. Ось чому, за її словами, має бути політичне рішення, яке визнає Палестину.
Цього тижня прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявляв, що Ізраїль нестиме «загальну відповідальність за безпеку» в Газі протягом невизначеного періоду. За словами Блінкена, судячи з почутого від ізраїльських лідерів, єврейська держава не має наміру повторно окупувати Газу, де проживає 2,3 мільйона палестинців.
Палестинська влада керує напівавтономними районами окупованого Ізраїлем Західного берега. Попри міжнародне визнання, палестинський президент Махмуд Аббас дуже непопулярний серед палестинців передусім через те, що перебуває при владі вже 18 рік замість передбаченого чотирирічного терміну.
За даними ЗМІ, американські та ізраїльські офіційні особи обговорювали потенційне створення тимчасового уряду у Секторі Гази за підтримки ООН і за участю арабських урядів.
За словами аналітиків, США та їхнім арабським союзникам доведеться докласти значних зусиль, щоб перетворити Палестинську автономію на орган, який заслуговує довіри серед палестинської громадськості.