США та Ізраїль обговорюють майбутнє Сектору Гази без ХАМАС — Bloomberg

Поділитися
США та Ізраїль обговорюють майбутнє Сектору Гази без ХАМАС — Bloomberg © EPA / Hannibal Hanschke
Зокрема, оцінюється можливість створення тимчасового уряду за підтримки ООН.

Американські та ізраїльські офіційні особи, які оцінюють майбутнє Сектору Гази після витіснення ХАМАС, почали обговорювати можливі варіанти, включаючи потенційне створення тимчасового уряду за підтримки ООН і за участю арабських урядів. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.

Обговорення все ще перебувають на ранній стадії і залежать від розвитку подій, що не в останню чергу залежить від результатів наземної операції Ізраїлю. І будь-яка така можливість потребуватиме підтримки з боку арабських країн регіону, в чому немає жодної впевненості.

Ізраїльські офіційні особи неодноразово заявляли, що вони не мають наміру окупувати Сектор Гази, але також казали, що продовження правління ХАМАС є неприйнятним після нападу 7 жовтня.

Складність досягнення обох цих цілей посилила занепокоєння США тим, що Ізраїль недостатньо продумав, що буде після наземної атаки. Штати також стурбовані, що атака на Сектор Гази без чіткої мети, окрім витіснення ХАМАС, може перерости в регіональну війну.

Представник Ради національної безпеки Білого дому заявив, що зараз основна увага приділяється об'єднанню світу проти терористів і якнайшвидшій доставці гуманітарної допомоги в Сектор Гази. США та ЄС визнали ХАМАС терористичним угрупуванням.

У той же час, доля Сектору Гази після можливого наземного вторгнення стала однією з найбільш актуальних проблем для американських чиновників. Протягом двох тижнів, що минули з моменту нападу ХАМАС, команда президента США Джо Байдена намагалася балансувати підтримку Ізраїлю із занепокоєнням щодо розгортання гуманітарної кризи в Секторі Гази.

За словами джерел Bloomberg, США і їхні союзники намагаються відтермінувати вторгнення Ізраїлю, щоб виграти час для виїзду більшої кількості людей з півночі Сектору Гази і для таємних переговорів за посередництва Катару про звільнення заручників, яких утримує ХАМАС. 

За словами колишнього старшого аналітика з питань Близького Сходу в Центральному розвідувальному управлінні Вільяма Ашера, створити тимчасовий уряд буде неймовірно складно, а отримати згоду арабських країн - ще складніше.

У п'ятницю, 21 жовтня, міністр оборони Ізраїлю припустив, що країна не має наміру керувати територією після завершення військових операцій. Ізраїль прагне відмежуватися від Сектору Гази і створити "нову реальність безпеки" в регіоні.

Лідер ізраїльської опозиції Яір Лапід запропонував повернути контроль над Сектором Гази палестинській адміністрації, яка зазнала поразки від ХАМАС на виборах у 2006 році.

Палестинська адміністрація, яка керує Західним берегом річки Йордан, і палестинська діаспора в таких країнах, як Йорданія і Ліван, не є життєздатною альтернативою, вважає колишній старший офіцер розвідки Центрального розвідувального управління, який спеціалізувався на Близькому Сході, Тед Сінгер.

"Палестинська адміністрація, витіснена з Сектору Гази в 2006 році, не користується довірою і ледве контролює Західний берег річки Йордан", - заявив Сінгер.

Представники адміністрації Байдена досі уникали публічного обговорення можливих механізмів управління Сектором Гази.

Палестинський народ в Секторі Гази заслуговує на керівництво, яке дозволить йому жити в мирі і безпеці, заявив радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван.

"Як саме це виглядатиме в майбутньому, я не можу сказати сьогодні, але це правильне питання, яке слід ставити зараз, коли все це розгортається, тому що ми повинні думати не тільки про найближчу перспективу, а й про довгострокову”, - сказав Салліван.

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі