Ізраїль підбив підсумки війни з ХАМАС: що відомо

Поділитися
Бойовики випустили по Ізраїлю тисячі ракет.

Армія оборони Ізраїлю підбила підсумки за два тижні війни проти ісламістського палестинського угрупування ХАМАС, бойовики якого вдерлися в країну 7 жовтня.

Зокрема військові повідомили, що з Сектору Гази по Ізраїлю випустили більше 6900 ракет, водночас близько 450 запусків всередині Гази були невдалими.

Серед втрат:

  • понад 1400 загиблих ізраїльтян,
  • близько 4600 людей отримали поранення,
  • у полон потрапили більше 200 заручників.

Також військові зазначили, що знищили понад 1000 терористів ХАМАС, більшість із них після проникнення на територію Ізраїлю. Окрім того, йдеться про ліквідацію десятків високопоставлених лідерів угрупування.

Війна Ізраїлю проти ХАМАС: хід подій

Рух ХАМАС оголосив про початок операції «Шторм Аль-Акса» проти Ізраїлю вранці 7 жовтня. Палестинські бойовики, зокрема захопили КПП «Ерез» і на певний час прорвалися до міст Ашкелон і Сдерот, а також атакували фестиваль електронної музики.

Міноборони Ізраїлю тоді повідомило про набір резервістів. За кілька годин прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що його країна перебуває «у стані війни та переможе». Відтоді Ізраїль регулярно завдає ударів по палестинських об'єктах.

У зверненні до нації Нетаньягу пообіцяв використати «всю міць» ЦАХАЛу для знищення потенціалу ХАМАСу. Він порівняв бойовиків із терористами угрупування Ісламська Держава.

Вже 9 жовтня спікер ЦАХАЛ Даніель Хагарі підтвердив, що армія відновила контроль над усіма територіями Ізраїлю, які вдалося захопити бойовикам. Пізніше військові отримали наказ повністю заблокувати Сектор Гази: «Там не буде ні електрики, ні їжі, ні палива, все закрито. Ми боремося з людьми-тваринами і діємо відповідно», — заявив тоді міністр оборони країни Йоав Галлант.

А 10 жовтня рух ХАМАС, визнаний терористичним у низці країн, заявив, що відкритий до можливих переговорів про перемир’я з Ізраїлем, оскільки «досягнув своїх цілей». Перед цим палестинські терористи виступили з погрозою почати страти мирних жителів, взятих у полон на території Ізраїлю, у відповідь на атаки без попередження.

Як пише Bloomberg, хоча ХАМАС не може зрівнятися з ізраїльською армією в технологічній витонченості, проте у бойовиків є одна дуже незвичайна перевага - широка мережа таємних підземних тунелів, яка здатна дуже ускладнити рейди ЦАХАЛу у Газі.

Вже 13 жовтня Армія оборони Ізраїлю заявила, що піхота і танки увійшли на територію Сектора Гази в ході «локальних рейдів» з метою зачистки від потенційних терористів і пошуку зниклих безвісти ізраїльтян.

На тлі ескалації між Ізраїлем і ХАМАС Саудівська Аравія заморозила плани нормалізації відносин із Ізраїлем, що свідчить про швидке переосмислення зовнішньополітичних пріоритетів. Загострення конфлікту підштовхнуло королівство до взаємодії з Іраном.

Натомість Сполучені Штати Америки заявили, що готують підрозділ морської піхоти швидкого реагування до можливого розгортання в Ізраїлі. Зокрема на борту десантного корабля ВМС США Bataan, який перервав навчання у Кувейті, знаходиться понад 2 000 військових.

За інформацією ЗМІ, Пентагон планує передати Ізраїлю з надзвичайних запасів США десятки тисяч 155-мм артилерійських снарядів, які ще кілька місяців тому призначались для України.

А 20 жовтня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант сказав військам, які зібралися на кордоні з Газою, що вони незабаром побачать палестинський анклав зсередини, вочевидь, маючи на увазі, що очікуване наземне вторгнення з метою знищення ХАМАС може розпочатись найближчим часом.

Також речник ЦАХАЛу Даніель Хагарі заявив, що армія оборони Ізраїлю вже готується до «наступних етапів» у боротьбі з бойовиками ісламістського угрупування ХАМАС у Секторі Гази.

Зараз Ізраїль готується провести військову операцію на території Сектора Гази. Якщо не зважати на значні втрати, не має сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі?

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова на ZN.UA «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі