Сполучені Штати Америки готують підрозділ морської піхоти швидкого реагування до можливого розгортання в Ізраїлі. Зокрема зараз на борту десантного корабля ВМС США Bataan знаходиться понад 2 000 військових, яких передислоковують ближче до Ізраїлю, щоб посилити американські війська у регіоні.
Серед основних завдань морпіхів - проведення евакуаційних операцій та надання гуманітарної допомоги, пише CNN з посиланням на кількох чиновників у США.
За словами посадовців, такого наказу підрозділ поки не отримував, проте представники оборонного відомства неодноразово заявляли в останні дні, що Пентагон зможе швидко перекинути додаткові сили і засоби в регіон у разі необхідності, оскільки Ізраїль продовжує вести війну проти палестинського ісламістського угруповання ХАМАС, який у США та ЄС визнаний терористичним.
«Що було дуже ясно, особливо в минулому році з боку наших американських військових, так це те, що ми залишаємося здатними і готовими динамічно і оперативно направляти сили в регіон», - сказав високопоставлений представник Пентагону.
Зазначається, що 26-й експедиційний підрозділ морської піхоти і есмінець ВМС США Bataan входять до складу амфібійної групи, яку розгорнули в регіоні в липні у відповідь на посилення іранської агресії в Оманській затоці і прилеглих водах.
«Останніми днями вона перебувала поблизу Кувейту в рамках запланованих там навчань, але достроково покинула його «в результаті подій, що розвиваються», - повідомила прессекретарка підрозділу капітан Анжеліка Вайт.
Нагадаємо, президент США Джо Байден наказав надати «додаткову підтримку» Ізраїлю у конфлікті з бойовиками ХАМАСу. За даними Politico, може йтися про велику партію озброєнь, зокрема зброю з американських запасів у Ізраїлі, які раніше вже використовувалися для постачання до України. При цьому американські чиновники запевняють, що це жодним чином не вплине на постачання зброї українській армії.
Також Пентагон перекидає американські військові кораблі й літаки ближче до Ізраїлю, щоб показати силу в регіоні. Зокрема мова йде про авіаносець USS Gerald R. Ford, крейсер класу Ticonderoga USS Normandy і декілька есмінців. На додаток до військово-морських сил, Міноборони також вжили заходів для посилення ескадрилій винищувачів ВПС США F-35, F-15, F-16 і A-10.
Окрім того, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтвердив, що на тлі загострення ситуації на Близькому Сході, два кораблі Королівських ВМС перекинуть до Східного Середземномор’я, щоб «надавати практичну підтримку Ізраїлю та партнерам у регіоні, а також запропонувати стримування та гарантії».