Президент США Джо Байден під час свого візиту у Тель-Авів закликав Ізраїль не повторювати помилок, яких припустилися Штати у боротьбі з терористами після теракту 11 вересня 2001 року, коли ісламістські нападники-смертники захопили американські пасажирські літаки і врізалися у два хмарочоси Нью-Йорка. Він закликав не піддаватися емоціям і вести війну проти угрупування ХАМАС із розумом.
Такі слова американського лідера цитує Business Insider.
Після атак ХАМАСу на ізраїльське цивільне населення, Байден виступив із заявою, в якій застеріг Ізраїль не піддаватися гніву і продовжувати війну з обережністю.
"Справедливість повинна перемогти. Але я застерігаю: поки ви відчуваєте цю лють, не будьте поглинуті нею. Після 11 вересня ми в Сполучених Штатах були розлючені. Хоч ми і прагнули справедливості та домоглися її, ми також робили помилки».
Зазначимо, підозра у здійсненні теракту у США швидко впала на ісламістську терористичну організацію «Аль-Каїда». Хоча лідер «Аль-Каїди» Осама бен Ладен спершу заперечував будь-яку причетність до теракту, врешті-решт він узяв на себе відповідальність за атаки. Мотивами терорист назвав підтримку США Ізраїлю, присутність американських військ у Саудівській Аравії та санкції проти Іраку.
У відповідь США розпочали оголошену Джорджем Бушом «війну з тероризмом» і вторглися в Афганістан, аби змістити талібів, які переховували представників «Аль-Каїди». Боротьба з тероризмом у виконанні США вийшла за межі Афганістану після того, як адміністрація Буша вторглася в Ірак у 2003 році, використовуючи фальшиве виправдання, що ця країна має зброю масового знищення. Хоча початкове вторгнення було швидкою перемогою США та їхніх союзників, за ним відбулося жорстоке повстання, яке тривало роками і виявилося надзвичайно дорогим як у грошах, так і в людських життях.
Війна забрала життя приблизно 300 000 людей, зокрема 4599 американських військовослужбовців, а також посилила вплив супротивника США - Ірану - і призвела до підйому бойових радикальних організацій.
Байден довгий час виступав проти того, щоб США залишалися в Афганістані. Коли він нарешті став президентом і виводив американські війська з цієї країни у 2021 році після 20 років війни, то сказав: «Я не відправлю ще одне покоління американців на війну в Афганістані без жодних розумних очікувань досягти іншого результату».
Нагадаємо, Байден розглядає можливість звернення до Конгресу із запитом на додаткове фінансування на близько 100 мільярдів доларів. Пакет включатиме гроші на оборонну допомогу Ізраїлю та Україні, охорону кордону та допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, зокрема Тайваню.