Президент США Джо Байден під час візиту в Ізраїль у середу, 18 жовтня, заявив, що смертельного удару по лікарні в Секторі Гази, схоже, завдали не ізраїльські військові. Про це повідомляє FT.
На зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу в Тель-Авіві, президент США підтримав версії, згідно з якими причиною вибуху стала невдало випущена ракета палестинських бойовиків, а не ізраїльський авіаудар.
"Виходячи з того, що я бачив, це зробила інша команда, а не ви. Але є багато людей, які не впевнені в цьому, тому ми повинні подолати багато речей”, - сказав Байден.
Візит президента США має на меті продемонструвати солідарність з Ізраїлем, запобігти поширенню конфлікту на весь регіон і сприяти наданню гуманітарної допомоги цивільним у Секторі Гази.
Але поїздка затьмарена вибухом в лікарні у Секторі Гази, під час якого загинули сотні людей. Байден заявив, що він "глибоко засмучений і обурений" вибухом у лікарні. Лідер США наказав команді безпеки зібрати дані про те, що сталося.
"Ми також повинні пам'ятати, що ХАМАС не представляє весь палестинський народ і приніс йому тільки страждання", - сказав Байден, нагадавши про те, що серед загиблих в результаті атаки ХАМАС на Ізраїль був 31 американець.
Нетаньягу похвалив Байдена за його "моральну ясність" і "непохитну прихильність наданню Ізраїлю інструментів, необхідних для самозахисту".
"Цивілізований світ повинен об'єднатися, щоб перемогти ХАМАС", - додав ізраїльський прем'єр-міністр.
У той час як Ізраїль звинуватив у вибуху палестинське бойове угрупування "Ісламський джихад", палестинська сторона стверджує, що причиною вибуху став ізраїльський авіаудар.
Армія оборони Ізраїлю заявила про внутрішнє розслідування, яке дійшло висновку про невдалий запуск ракети, яка впала на прилеглу до лікарні автостоянку. ЦАХАЛ також оприлюднив аудіозапис, що нібито містить телефонну розмову між "бойовиками ХАМАС", які визнали невдалий запуск ракети.
Арабські лідери в усьому регіоні звинуватили Ізраїль в авіаударі. Об'єднані Арабські Емірати засудили те, що вони назвали "ізраїльським нападом". Туреччина, Саудівська Аравія і Йорданія також звинуватили Ізраїль у вибуху.
Саміт за участю президента США Джо Байдена та арабських лідерів в Йорданії, який мав відбутися 18 жовтня, скасували. Таке рішення прийняли після консультації з королем Йорданії Абдаллою II на тлі днів жалоби, які лідер палестинської автономії Махмуд Аббас оголосив після вибуху в лікарні.
Детальніше про загострення палестино-ізраїльського конфлікту і те, як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».