Пандемія COVID-19: головні події за тиждень

Поділитися
Пандемія COVID-19: головні події за тиждень © nato.int
Майже 3,5 млн людей у світі інфіковані новим коронавірусом.

З початку тижня, 27 квітня, у світі зафіксували 3 059 741 підтверджений випадок захворювання COVID-19, проте, вже у неділю, 3 травня, цей показник збільшився до 3 484 631. Всього з початку епідемії від ускладнень хвороби помер 244 791 осіб, ще 1 124 282 – одужали. Попри те, що країни щодня звітують про тисячі нових хворих, у світі залишилися місця, де ще не зареєстровано жодного випадку захворювання.

Проте, великі країни продовжують свою боротьбу з пандемією. Цього тижня багато країн змінили свої позиції в рейтингу за кількістю інфікованих коронавірусом. Після того, як Китай оголосив про те, що в країні залишилося трохи більше тисячі заражених, офіційні дані про нові загрози КНР подавали всі менші числа. Так що до кінця тижня Китай залишив топ-десять країн з найбільшою кількістю хворих.

З іншого боку, все вище в цьому рейтингу піднімається Росія, яка б'є рекорди по щоденного приросту хворих.

США залишаються лідером у цьому рейтингу з майже 1,2 млн заражених громадян. Від пандемії коронавірусу постраждала половина американців, але президент США Дональд Трамп заявляє, що Америка знаходиться на першому місці за кількістю хворих коронавірусом, оскільки американські тести "найкращі". Постійні гучні заяви Трампа не могли не викликати реакцію у громадян. Так, наприклад, актор Бред Пітт висміяв президента на вечірньому шоу.

США і Китай звинувачують один одного у поширенні COVID-19

Поки у США епідемія все ще знаходиться на своєму піку, Адміністрація Білого дому розробляє пакет покарань для Китаю через "навмисне приховування інформації про поширення нового коронавірусу". Раніше Трамп також заявив, що хоче відправити свою розвідку в КНР, щоб розслідувати витоки появи хвороби.

Китай, своєю чергою, виступив проти цього розслідування, хоча і заявив, що підтримує широке міжнародне співробітництво в галузі вивчення витоків коронавірусу. МЗС Китаю звинуватив США в "поширенні брехні" і недостатніх зусиллях у боротьбі з епідемією.

В цей час генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг звинуватив у поширенні дезінформації Китай і Росію. За словами генсека НАТО заяви країн не відповідають їхнім діям. Детальніше про геополітичний трикутнику "США-Росія-КНР" розповідав Сергій Корсунський у статті "Геополітика пандемії".

Лікування коронавірусу – світовий досвід

Американський фармацевтичний гігант Pfizer стверджує, що зможе підготувати вакцину від коронавірусу вже восени, а до серпня почнуться його перші випробування. Поки ж ліків проти COVID-19 немає, у США для лікування хвороби затвердили ліки від Еболи, які раніше схвалив глава американського Національного інституту з вивчення алергічних та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі.

Однак, через посилену увагу вчених і фармацевтів до коронавірусу, у світі стали менше приділяти увагу іншим хворобам. За заявою ВООЗ, масовий карантин у світі став причиною браку багатьох вакцин.

Країнам не терпиться послабити карантинні заходи, щоб якомога більше обмежити економічні втрати від коронавірусу. В урядах багатьох країн звучала ідея видавати "паспорти імунітету" тим, хто вже перехворів на коронавірус. ВООЗ попереджала про те, що для таких дій немає жодного підтвердження, що людина не може заразитися вірусом двічі, однак відкриття вчених з Південної Кореї показують зворотнє.

Багато вчених погоджуються із заявами про те, що COVID-19 стане сезонним захворюванням – вірус не схожий на свого попередника SARS, оскільки часто проходить безсимптомно і може довго жити в організмі людини.

Про те, як світ повинен реагувати на глобальні біозагрози такі, як коронавірус розповідав у своїй статті "Крихкість технологічної цивілізації" Олександр Капустін.

Боротьба з коронавірусом в Україні

Для України єдиною зброєю проти коронавірусу залишається карантин. Але що краще – карантин або своєчасне тестування аналізувала у своїй статті Алла Котляр.

Вже у неділю, 3 травня, МОЗ повідомив про 11 913 випадків захворювання в країні, але їх могло бути значно більше. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляє про можливість інфікування 140 тисяч людей, якщо карантин поспішно скасувати.

Пом'якшення карантину в Україні обіцяють вже з 11 травня, але для деяких і цей термін – занадто довгий. Черкаси, Дніпро і Житомир відновили роботу перукарні та ринки.

Послаблення карантину в Черкасах викликало сутички між мером міста Анатолієм Бондаренком та Офісом президента. Бондаренко опублікував загрози від нібито першого заступника Офісу президента Сергій Трофімова, в ОП листування називають фейкової. Однак, з-за послаблення карантину в Черкасах поліція відкрила кримінальну справу.

Недбало відноситься до карантину і ресторанний бізнес – після того, як журналісти виявили що ресторан депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка приймає гостей, стало відомо про інших відкритих закладах.

З цього тижня в Україні починають працювати продовольчі ринки. Віктор Ляшко заявив, що дозволять працювати тільки тим, хто буде дотримуватися протиепідемічні вимоги, хоча при минулому відкритті ринків ці ж вимоги масово порушувалися.

Наслідки коронавірусу

Наслідки світової пандемії коронавірусу відчутні вже сьогодні – переходу від великої політики в віртуальну площину, відходу від демократичних принципів в бік авторитаризму до глобальних змін у світовій економіці.

Несподіваний розквіт пандемія принесла індустрія технологій, яка ніколи не була економічно більш важливою, ніж зараз. Так як деякі з компоненти, які визначали попередню епоху, стають застарілими, нові джерела зростання стають більш ясними.

Багато експертів також стверджують про зміну нашого повсякденного життя в родині – пандемія показала, як важливо зберегти цивілізовані відносини з найближчими, про що розмовляла Алла Котляр з психологом Валентиною Рокун у статті "Знову ти?". До того ж, в Україні, як і в усьому світі, довгий карантин викликав сплеск домашнього насильства.

Про те, як зміниться світ і соціум після закінчення пандемії прогнозував ізраїльський історик і автор бестселера "Sapiens. Коротка історія людства" Юваль Ной Харарі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі