"Свобода преси зараз, мабуть, важлива як ніколи, будучи фундаментом демократії, процвітаючою тільки там, де громадяни отримують достовірну інформацію і можуть робити поінформований вибір. Журналісти допомагають виявляти дезінформацію і протистояти їй", - зазначив Жозеп Боррель.
Він зазначив, що в багатьох країнах у зв'язку з COVID-19 вводяться законодавчі обмеження, які обмежують свободу слова та свободу преси, журналісти стають жертвами кампаній з дискредитації, фінансового тиску, нападок з боку влади і ангажованих ЗМІ, часто змушені вдаватися до самоцензури. Крім того, вони зазнають переслідувань, арештів і ув'язнень. Багато хто загинув, виконуючи свою роботу, додав Боррель.
"Європейський союз веде боротьбу з наслідками пандемії у сферах охорони здоров'я, прав людини та соціально-економічній сфері, у тому числі медійный, як всередині своїх кордонів, так і за їх межами", - йдеться в його заяві.
Як повідомляло ZN.UA, в період з січня по березень 2020 року правоохоронці зареєстрували 57 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених проти журналістів.
В 2019 році вперше за останні три роки зафіксували вбивство журналіста – 20 червня в лікарні помер жорстоко побитий черкаський журналіст Вадим Комаров. В цілому фізичну агресію до представників ЗМІ застосовували 172 рази.
Детальніше про те, як під час пандемії коронавірусу боротися з вірусом, не порушуючи прав людини читайте в статті "Не треба вигадувати самокат".