Казахстанська армія самовільно використовує блакитні каски ООН

Поділитися
Казахстанська армія самовільно використовує блакитні каски ООН © NUR.KZ/ Владимир Третьяков
ООН традиційно "стурбована".

У Казахстані, під час діяльності, спрямованої на придушення протестів у країні, були сфотографовані казахстанські військові, які використовують як екіпірування блакитні каски миротворців із символікою Організації Об'єднаних Націй, хоча в Казахстані не проводиться жодна миротворча місія організації. Про це заявив прессекретар ООН у коментарі Радіо Свобода.

Традиційно ООН направила “занепокоєння” щодо цього факту постійному представнику Казахстану ООН.

Автором фотографій, які зафіксували бійців у “блакитних касках” із написом UN у центрі Алмати, став казахстанський журналіст Володимир Третьяков.

Як зазначає видання, казахстанська армія має підрозділ, який отримав необхідне навчання саме під егідою ООН. Тільки згідно з міжнародними нормами використовувати екіпірування та шеврони ООН категорично заборонено поза санкціонованими ООН миротворчими місіями.

Те, що на фото казахстанські військові насправді підтвердив і представник Міністерства оборони Казахстану. Їх використовують для "охорони стратегічних об'єктів, аеропортів та урядових будівель".

Ерік Девід, професор Вільного університету Брюсселя, експерт з міжнародного гуманітарного права та операцій з підтримки миру, повідомив виданню, що швидше за все “блакитні каски” солдати отримали через гостру нестачу екіпірування через масову мобілізацію сил, спрямованих на придушення протестів.

Нарукавні шеврони із символікою ООН були також помічені на формі білоруських військових, що прибули до Казахстану.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).

У всій країні запроваджено режим надзвичайного стану. Токаєв запросив на допомогу Організації договору про колективну безпеку. Рада ОДКБ ухвалила рішення направити до Казахстану Колективні миротворчі сили. Росія вже відправила до Казахстану своїх «миротворців» – підрозділи ПДВ та спецпризначення, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.

10 січня Токаєв заявив про повне відновлення порядку в Казахстані. При цьому за його словами так звана «антитерористична операція» у країні триває.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі