Токаєв заявив про повне відновлення порядку у Казахстані

Доповнено
Поділитися
Токаєв заявив про повне відновлення порядку у Казахстані © прес-служба Сенату Казахстану
Президент Казахстану назвав кількість військових ОДКБ, які перебувають у країні для виконання миротворчих завдань.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що порядок у країні повністю відновили, передає «Інтерфакс». Із черговою заявою він виступив під час сесії Ради колективної безпеки ОДКБ.

«Повний порядок у Казахстані відновлено, небезпечні загрози для безпеки країни запобігли, в рамках антитерористичної операції ведеться робота з виявлення осіб, які брали участь у злочинах», – заявив Токаєв.

Він стверджує, що сьогодні до поліції доставлено «близько 8 тис. осіб, і правоохоронними та спеціальними органами перевіряється їхня причетність до актів тероризму, вбивств, мародерств та інших злочинів».

За словами Токаєва, під час так званої антитерористичної операції вилучено 116 одиниць зброї.

«Операція триває, коригуються плани з виявлення бойовиків, які сховаються, які застосовують нову тактику маскування, перевдягаються в цивільний одяг, збривають бороди та інше. Має бути велика напружена робота, задіяні ветерани правоохоронних органів та армії», – заявив Токаєв.

Також у своїй заяві він зазначив, що всі держоргани працюють над тим, щоб «повністю повернути країну до нормального життя». Токаєв також стверджує, що «спроба державного перевороту» в Казахстані координувалась із одного центру.

«Йдеться про спробу державного перевороту. Тепер уже очевидно, що всі ці бойові дії координувалися з одного центру, ретельно спланована операція набула вирішальної фази… Про це свідчать синхронні напади на будівлі регіональної влади, правоохоронних органів, слідчі ізолятори, стратегічні об'єкти, банки, телевежу та телеканали. Захоплювалися аеропорти, перекривалися автомобільні та залізниці, блокувалася робота швидкої допомоги та пожежників», – заявив Токаєв.

Він також говорив про «деструктивні сили», які нібито не раз намагалися «розхитати стабільність, учинити безладдя». Токаєв стверджує, що країну нібито тестували на стабільність та міцність.

За словами президента Казахстану, організатори як привід використали невдоволення населення в низці регіонів через зростання цін на автомобільний газ, пройшли мітинги. При цьому він стверджує, що влада нібито почула протестувальників. Зокрема, він заявив, що соціально-економічні та суспільно-політичні вимоги було виконано – уряд пішов у відставку, ціни на автогаз були заморожені на колишньому рівні тощо.

Однак, на думку Токаєва, для «організаторів агресії проти Казахстану це вже не мало жодного значення».

«Під ширмою стихійних протестів розгорнулася хвиля масових заворушень. Як по єдиній команді проявилися релігійні радикали, кримінальні елементи, запеклі бандити, мародери та дрібні хулігани. Соціально-економічні та суспільно-політичні вимоги відійшли на другий та третій план, про них забули. Після цього розгорнулася гаряча фаза і набули чинності групи озброєних бойовиків, які чекали свого часу… Стала очевидною головна мета – підрив конституційного ладу, руйнація інститутів управління, захоплення влади», – заявив Токаєв.

Він пообіцяв, що світовій спільноті нададуть додаткові докази «підготовки та проведення терористичної агресії проти Казахстану».

Токаєв також заявив, що у країні «миротворчі завдання» виконують 2030 військових ОДКБ та 250 одиниць бойової техніки.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади. Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).

У всій країні запроваджено режим надзвичайного стану. Токаєв запросив на допомогу Організації договору про колективну безпеку. Напередодні рада ОДКБ ухвалила рішення направити до Казахстану Колективні миротворчі сили. Росія вже відправила до Казахстану своїх «миротворців» – підрозділи ПДВ та спецпризначення, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі