Пашинян від імені ОДКБ оголосив про введення військ у Казахстан

Поділитися
Пашинян від імені ОДКБ оголосив про введення військ у Казахстан © peremeny.ru
Пашинян зазначив, що війська вводяться на підставі звернення президента Казахстану.

Прем'єр-міністр Республіки Вірменія Нікол Пашинян, який є також головою Ради колективної безпеки ОДКБ (Організації договору про колективну безпеку) оголосив про введення військ у Казахстан для подавлення протестів. Заява опублікована у Фейсбуку Пашиняна.

"Рада колективної безпеки ОДКБ відповідно до статті 4 Договору про колективну безпеку прийняла рішення направити Колективні миротворчі сили ОДКБ до Республіки Казахстан на обмежений за часом період з метою стабілізації та нормалізації обстановки в цій країні", - заявив Пашинян.

Він зазначив, що війська вводяться на підставі звернення президента Казахстану, який стверджує, що протести координуються з-за кордону.

"У зв'язку зі зверненням Президента Республіки Казахстан К.-Ж.К. Токаєва та через загрозу національній безпеці та суверенітету Республіки Казахстан, викликаної, зокрема, втручанням ззовні...", - наголосив Пашинян.

Нагадаємо, кілька годин раніше про рішення ОДКБ ввести в Казахстан війська РФ і Білорусі повідомляли засоби масової інформації. Водночас на сайті самої Організації договору про колективну безпеку, від імені якої вводяться війська, повідомлення не було.

Пізніше влада Алмати оголосила про початок антитерористичної операції та звільнення одного із захоплених протестувальниками об'єктів - аеропорту міста.

На даний час в ОДКБ входять шість держав - Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан.

Статут організації допускає врегулювання внутрішніх заворушень в країнах-учасницях. Це робиться на підставі рішення суверенної держави.

Звернення президента країни Касим-Жомарт Токаєва до ОДКБ з проханням допомогти Казахстану в подоланні "терористичної загрози" було опубліковано ввечері 5 січня.

Протести у Казахстані спалахнули 2 січня у місті Жанаозен Мангістауської області через підвищення ціни за літр зрідженого газу до 120 тенге (близько 21 рубля). До цього ціна літра газу становила 60 тенге. Через два дні в Алма-Аті та низці інших міст почалися зіткнення протестувальників з поліцією та військовими. Сутички також відбувалися в Актобі, Таразі, Актау та інших населених пунктах.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі