Росія ввела війська у Казахстан - відео

Відео Доповнено
Поділитися
Росія ввела війська у Казахстан - відео
У країні вже кілька днів не припиняються акції протесту.

Росія ввела війська в Казахстан у рамках Організації договору колективної безпеки (ОДКБ). Вже опубліковано відео з військовими та військовою технікою, яку Росія перекидає до Казахстану. Про «допомогу проти терористів» (жителів Казахстану, які влаштували жорсткі акції протесту через підвищення ціни на скраплений газ) попросив напередодні президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

Увечері 5 січня Росія привела до бойової готовності авіаполк на військовому аеродромі під Оренбургом для відправлення спецборту до Казахстану. Також підготували 11-у окрему гвардійську інженерну бригаду із міста Каменськ-Шахтинський.

Стежте за протестами в Казахстані в онлайн-трансляції «Дзеркала тижня».

До Казахстану вирушили військові 45-ї окремої бригади спеціального призначення та 98-ї дивізії ПДВ, а також війська Центру спеціального призначення РФ «Сєнєж».

«Усі ці підрозділи РФ брали участь в агресії проти України не лише під час операції із захоплення та окупації Криму, а й у бойових діях на Донбасі», - йдеться у повідомленні міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

Зі складу 98-ї дивізії в Україні були помічені військові 217-го парашутно-десантного полку (в/ч 62295) та 331-го парашутно-десантного полку (в/ч 71211).

45-й окремий полк ПДВ у 2014 році був розгорнутий до бригади для збільшення чисельності повітрянодесантних військ РФ. Серед найвідоміших його представників – Ігор Гіркін («Стрєлков»). Активний учасник окупації Донбасу, колишній «міністр оборони ДНР».

«РФ активно залучає військовослужбовців із підрозділів, які брали участь у гібридній агресії проти України до виконання «миротворчих завдань» та міжнародних навчань за кордоном», - зазначають розслідувачі.

Офіцери полку причетні не лише до воєннних злочинів, а й до викрадення людей. Зокрема, мешканців чеченських сіл Хатуні, Махкети та Тевзені у 2001 році.

Проте «брудну роботу» з викрадень, залякування і тортур Кремль воліє віддавати найманцям, наприклад ПВК «Вагнер», а кадровим військовим залишати роль миротворчої вітрини.

Вже кілька днів у Казахстані не припиняються масові акції протестів, приводом для яких стало підвищення ціни на скраплений газ. Протестувальники захоплюють адміністративні будівлі (зокрема, резиденцію президента в Алмати та місцеву будівлю КНБ), обстрілюють поліцію та роззброюють солдатів, спалюють військову техніку. Нерідко силовики переходять на бік учасників протестів. Останні ж вимагають не лише зниження вартості зрідженого газу, викорінення корупції та проведення реформ, а також повного перезавантаження влади та відходу з політики першого президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Щоб розібратися, що саме відбувається зараз у Казахстані та чому, пропонуємо прочитати статтю Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі