Посол України в Болгарії вручила нагороду людині, яка перебуває під санкціями США

Поділитися
Посол України в Болгарії вручила нагороду людині, яка перебуває під санкціями США © Sega Daily
Нагородження цього бізнесмена та політика викликало різку реакцію волонтерів та журналістів у Болгарії

Українське посольство в Болгарії виявилося замішаним у неабиякий скандал. Там вручили нагороду від імені голови Верховної Ради Руслана Стефанчука за особливі заслуги перед українським народом відомій у Болгарії особі. Як водиться, в урочистій обстановці, під бліци фотографів.

Про це болгарським ЗМІ стало відомо з повідомлення, розісланого в ЗМІ прес-центром партії «ДПС-Нові початки» лідером якої є відзначений нагородою Делян Пеєвські. У короткому листі йдеться про те, що медаль була вручена Олесею Ілащук, послом України в Болгарії. Вона подякувала голові «ДПС-Нові початки» Деляну Пеєвському за підтримку протягом 1000 днів російської агресії в Україні.

Скандал вибухнув через кілька днів після нагородження, повідомляє болгарська редакція Радіо Свобода.

Люди, які підтримують Україну в якості активістів і волонтерів, пише видання, вперше звинуватили країну в тому, що вона нагородила цього депутата медаллю за «особливі заслуги перед українським народом». Причиною обурення став той факт, що Пеєвські був покараний за корупцію двома країнами - США та Британією. Зокрема, Делян Пеєвські звинувачується Сполученими Штатами в корупції та піддається санкціям відповідно до «Акта Магнітського», а Софія вже багато років безуспішно бореться з його впливом у багатьох сферах суспільного та політичного життя. У листопаді 2024 року ставлення партій до його дій заблокувало можливість формування двох чинних інституцій - парламенту та Ради міністрів. Його звинувачують у використанні своїх газет для торгівлі впливом та організації атак на журналістів та інших опонентів.

Фактично Пеєвскі був нагороджений разом із двома іншими політичними лідерами - Кирилом Петковим із «Продемократичної Болгарії» та Бойко Борисовим із ГЕРБ-СДУ, повідомило днем пізніше посольство України в Болгарії. Але ці люди не афішували своє нагородження.

Болгарія - одна з країн, яка протягом останніх трьох років активно допомагає Україні в межах своїх можливостей. Ця допомога часто не є відкритою й іноді заперечується публічно.

«Я не буду хвалитися медаллю від України, тому що мої заслуги незмірно малі порівняно з тими людьми, які віддали свої життя за збереження своєї землі», - написав Кирил Петков у п'ятницю. Петков також заявив, що його підтримка України залишатиметься сильною незалежно від того, що відбувається в Європі та США, тому що «це не питання політики, медалей або інтересів, а питання цінностей».

Бойко Борисов ще не отримав свою нагороду, але його партія була «проінформована» про це в середу, повідомили в ГЕРБ, пише видання.

Новина про нагородження Пеєвського викликала різку реакцію громадськості, яка вважає це серйозною дипломатичною помилкою.

Критики пов'язують нагороду зі спробами Пеєвського представити себе євроатлантистом, незважаючи на те, що США і Велика Британія наклали на нього санкції за корупцію. ГЕРБ і Пеєвський часто заявляють, що займають тверду євроатлантичну позицію. Але протягом багатьох років вони неодноразово підтримували рішення на користь Росії. Прикладом тому слугує кабінет Борисова-3, за якого було побудовано газопровід «Турецький потік». Він дав змогу обійти Україну при постачанні газу в Європу.

Однак ГЕРБ і Пеєвські публічно дистанціювалися від Росії, коли почалася війна в Україні.

У МЗС України поки не коментували подію, хоча ЗМІ Болгарії пишуть, що зверталися до них по коментар.

Нагадаємо, посол України в Болгарії Олеся Ілащук, яку президент Володимир Зеленський затвердив на посаді 23 грудня 2022 року, раніше не мала жодного дипломатичного досвіду і працювала гештальт-психологом і сексологом. До роботи послом Ілащук позиціонувала себе як «клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт, сексолог-консультант». У самому профілі жінка виставляла особисті фотографії та різну інформацію про себе. На скандал відреагували в МЗС України, зазначивши, що Ілащук вивчала «Країнознавство» на кафедрі міжнародних відносин факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі