Україна може вступити в Євросоюз через п'ять-шість років, вважає голова Європейського комітету Бундестагу Антон Гофрайтер. Сценарій, за якого це відбудеться швидше, є "скоріше нереальним", цитує слова політика видання Tagesschau.
При цьому Гофрайтер зазначив, що "це (процес - ред.) не повинно бути десять років". Він додав, що зараз важко собі уявити вступ в ЄС країни, в якій триває війна.
Але, на думку Гофрайтер, Україна вже може почати вести переговори. Вони залежать від того, що наша держава робить, аби відповідати критеріям члена ЄС.
"Не можна сказати, що в Україні все добре з точки зору стану держави", - сказав Гофрайтер, згадавши про проблеми з корупцією, верховенством права та свободою ЗМІ.
Нагадаємо, що нещодавно прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин.
Та схоже, що в Європі не поділяють таких амбітних планів Києва. Вже наступного дня в Euractiv опублікували прогноз щодо саміту Україна-ЄС, який сьогодні відбудеться в Києві, в якому зазначили, що навряд чи в рамках цього заходу буде прийнято рішення про швидкий вступ нашої держави. Видання Financial Times також пише про те, що країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України. Там хочуть, аби у Києві нарешті зрозуміти, що пришвидшеного вступу не буде.
Про те, як експерти оцінюють виконання семи рекомендацій Єврокомісії для вступу нашої держави в ЄС, читайте в статті Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи".
Про те, чи готові у Києві звітувати про виконання цих рекомендацій, та про що будуть говорити на саміті Україна-ЄС, читайте в інтерв'ю редакторки ZN.UA Тетяни Силіної з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною.