Європейський парламент у четвер, 2 лютого, ухвалив резолюцію, у якій окреслив свої очікування щодо майбутнього саміту Україну-ЄС у Києві та закликав Євросоюз до роботи над початком переговорів про вступ України до його складу. Відповідний документ підтримали 489 депутатів, 36 проголосували "проти", а 49 утрималися. Про це повідомила пресслужба органу.
Депутати також звернулися до ЄС із проханням підтримати дорожню карту, у якій визначені наступні кроки, необхідні для входження нашої країни в єдиний європейський ринок.
Водночас, вони наголосили, що шлях до набуття Україною членства в Євросоюзі має відбуватися із дотриманням відповідних процедур, і нагадали про важливість запровадження необхідних реформ і виконання критеріїв щодо вступу, оскільки цей процес є заснованим на заслугах.
Зважаючи на це, Європарламент рекомендував українській владі якомога швидше прийняти основні реформи, щоб держава відповідала критеріям членства.
Крім цього, ЄП закликав країни-члени Європейського Союзу до збільшення і прискорення оборонної допомоги Києву, зокрема постачання зброї, а також політичної, економічної, інфраструктурної, фінансової та гуманітарної підтримки.
Резолюція пропонує зробити пріоритетним комплексний пакет заходів з відновлення нашої держави на саміті Україна-ЄС.
"Цей пакет має бути зосереджений на допомозі, реконструкції та відновленні в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі. Підтримка далі сприятиме ме економічному зростанню в Україні після війни", – йдеться в повідомленні.
Для фінансування післявоєнної відбудови депутати знову закликали Євросоюз використовувати заморожені активи російського Центробанку та олігархів з РФ.
У документі йдеться і про важливість якнайшвидшого прийняття десятого пакету обмежувальних заходів проти держави-агресора та подальшого розширення санкційного списку іншими особами й галузями Росії.
Зокрема, євродепутати пропонують ввести обмеження проти підприємств "Лукойл" і "Росатом", представники яких, зокрема, причетні до примусової депортації українців та псевдореферендумів на тимчасово захоплених територіях. Також повторюється заклик щодо застосування негайного і повного ембарго на імпорт російського викопного палива й урану, а також повної відмови від використання обох газопроводів Nord Stream.
Українська влада рапортує, що зробила все для виконання семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата у члени ЄС. Виконання цих рекомендацій не гарантує Україні моментального відкриття переговорів про вступ, однак без них точно неможливі подальші кроки до членства. Результати вже третього моніторингу виконання вимог ЄС, який провели незалежні українські аналітичні центри, трохи відрізняються від оцінок влади.
Подробиці дізнайтеся зі статті аналітикині Центру "Нова Європа" Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи".