Politico: ЄС збирається «охолодити» очікування України про швидкий вступ

Поділитися
Politico: ЄС збирається «охолодити» очікування України про швидкий вступ
Київ хоче приєднатися до організації за два роки, але проект підсумкової заяви саміту, який пройде завтра, свідчить, що Брюссель не збирається йти цим шляхом.

Лідери ЄС приїхали в Україну, але вони не привезли з собою обіцянки, що виснажена війною країна зможе скоро приєднатися до європейського об’єднання.

Очікується, що під час дводенного саміту в Києві Брюссель «остудить» українські надії на швидкий вступ в Євросоюз. Про це пише Politico з посиланням на проект підсумкової заяви, який опинився в руках у журналістів видання. В документі немає згадок про амбітні терміни, встановлені Україною. Politico нагадує, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час інтерв’ю говорив про бажання Києва добитися членства в ЄС за два роки. Натомість проект підсумкової заяви містить розмиті запевнення щодо просування процесу вперед, щойно всі визначені ЄС вимоги будуть виконані.

«ЄС буде ухвалювати рішення про подальші кроки, коли всі умови, визначені оцінкою Єврокомісії, будуть виконані. Україна підкреслила свою рішучість виконати всі необхідні вимоги, щоб почати переговори про вступ якомога швидше», - йдеться в документі.

Формулювання відповідають позиції деяких країн ЄС, які виступають проти того, щоб давати Україні надмірні обіцянки щодо членства. Хоча на саміті саме з цим питанням Київ хотів би розібратися, - сказали кілька дипломатів і чиновників ЄС. Національні лідери країн-учасниць не приїдуть на саміт завтра. Однак, чиновники Європейської Ради підтримували зв’язок з країнами союзу щодо фінального комюніке. Минулого червня лідери ЄС надали Україні формальний статус країни-кандидата на вступ рекордно швидко. Але зробити цей крок було значно легше, ніж швидко провести Київ через виснажливі переговори, необхідні для узгодження країн-кандидатів з жорсткими правилами і системами ЄС. Зазвичай цей процес триває роками і часто застигає на довгі періоди.

Втім, країни-учасниці досі розходяться в поглядах на те, як швидко союз повинен провести Україну через процес вступу.

«Спостерігалася напруга між Польщею і Балтійськими країнами з одного боку й іншими країнами ЄС щодо риторики про вступ», - сказав виданню неназваний чиновник Євросоюзу.

Він також додав, що напруга між президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем і президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн теж загострює дебати.

«Вони намагаються перевершити один одного перед українцями», - сказав чиновник.

Однак, хоч великого прориву щодо вступу України в ЄС не буде, Брюссель все одно хоче продемонструвати тверду солідарність з українцями в інших питаннях.

«Сам факт, що ми проводимо саміт в країні, яка в стані війни, це вже серйозно», - сказав неназваний представник ЄС перед зустріччю в Києві.

Politico пише, що в деяких випадках буде серйозний прогрес. Наприклад, це стосується угоди про безвізовий режим для промислових товарів, скасування митних зборів для українського експорт ще на рік, руху в напрямку приєднання України до платіжної схеми ЄС, що полегшить перекази в євро, а також інтеграції України в зону вільного роумінгу ЄС. Також на порядку денному саміту буде мирний план Володимира Зеленського з 10 пунктів, питання відбудови України, проблеми продовольчої безпеки. ЄС збирається оголосити про виділення додаткових 25 мільйонів євро гуманітарної допомоги, які підуть на ліквідацію російських мін в країні.

Проект підсумкової заяви також наголошує на необхідності «комплексного і послідовного проведення судової реформи» у відповідності з порадами Венеціанської комісії. Зокрема, підкреслюється необхідність реформувати Конституційний суд України. Нещодавно Київ оголосив про певні зміни в судовій сфері. Зокрема вони стосуються того, як суддів призначають. Але Венеціанська комісія все ще занепокоєна складом і повноваженнями органу, який відбирає кандидатів на посади суддів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі