FT: Країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України щодо вступу

Поділитися
FT: Країни ЄС просять Брюссель не роздмухувати нереалістичні очікування України щодо вступу © Офіс президента
Європейські дипломати хочуть, щоб єврочиновники нарешті пояснили Києву, що прискореного шляху до членства в ЄС не буде.

Країни ЄС застерегли Брюссель, щоб він не давав Україні не реалістичних очікувань щодо швидкого вступу в організацію. Ці застереження з’явилися якраз перед самітом в Києві, на якому Володимир Зеленський буде добиватися прогресу щодо вступу і відбудови своєї країни.

Про це пише Financial Times, нагадуючи, що в п'ятницю лідери ЄС Урсула фон дер Ляєн і Шарль Мішель приїдуть в Київ. Очікується, що під час зустрічі український президент буде лобіювати вступ України в Євросоюз, а також просувати ідею використання заморожених активів Росії для відбудови України і створення механізму для переслідування росіян за воєнні злочини.

Дипломати зі столиць ЄС занепокоєні, що високопоставлені чиновники в Брюсселі замість того, щоб стримувати, навпаки, заохочують нездійсненні українські очікування включно зі здобуттям членства до 2026 року.

«Жоден політичний лідер не хоче бути не на тій стороні в історії… Ніхто не хоче, щоб його звинуватили в тому, що він не робить достатньо. Тому вони говорять їм, що все можливо», - сказав виданню неназваний дипломат ЄС.

У відповідь на російське вторгнення ЄС намагався підтримати Україну за допомогою військових, гуманітарних і фінансових пакетів підтримки, а також через запровадження санкцій, які завдали удар по економіках країн-учасниць. ЄС також зробив безпрецедентний крок, зробивши Україну офіційним кандидатом на вступ попри те, що вона не відповідає встановленим вимогам. Але якщо країни Центральної і Східної Європи підтримали українські вимоги, інші столиці на півночі і заході континенту стривожені тим, як велике і бідне українське населення, а також потужний український агросектор інтегрувати в ЄС.

Еммануель Макрон особливо обережно підійшов до питання швидкості вступу України в ЄС. В травні, перш ніж Київ формально отримав статус кандидата, французький президент застеріг, що процес «може тривати кілька десятиліть». Лідери ЄС зайняли оптимістичний тон. Президент Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн сказала під час візиту в Київ у вересні, що «процес приєднання йде добре».

«Швидкість, рішучість і точність, з якою ви просуваєтеся вперед, вражає», - сказала вона.,

Президент Європейської Ради Шарль Мішель цього місяця сказав, що не можна жаліти «жодних зусиль», щоб перетворити «цю обіцянку в реальність якомога швидше».

«Україна - це ЄС, а ЄС - це Україна», - сказав він під час звернення до українського парламенту.

Така риторика створила в Києві враження, що він заслуговує на особливі привілеї і швидкий вступ в організацію. Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що це може статися за два роки.

«Прискореного шляху до членства України в ЄС не буде. Існує ризик, що ця риторика розіб’ється об реальність», - сказав інший неназваний європейський дипломат.

Низка чиновників країн ЄС сказали Financial Times, що Єврокомісії потрібно дати Києву чітко зрозуміти, що перед початком переговорів про вступ, які теж можуть зайняти десятиліття чи й більше, потрібно ще подолати серйозні перешкоди.

«Цей розрив між обіцянкою і реальністю збільшується вже якийсь час. І ми наближаємося до точки, в якій він буде надто великим. Схоже, вони вірять, що можуть отримати членство завтра. А це точно не так», - сказав третій дипломат ЄС.

Фон дер Ляєн і інші єврокомісари, а також голова Європейської Ради Шарль Мішель проведуть зустріч з членами українського уряду і Зеленським у п’ятницю.

«Ми всі помітили імпульс реформ в Україні», - сказав неназваний чиновник ЄС перед самітом, вказуючи на роботу в сферах зміцнення верховенства закону і боротьби з корупцією. Обговорення в Києві наголосять на необхідності подальших реформ, а також будуть стосуватися економічної співпраці і скорочення торговельних бар’єрів між Україною і ЄС. Мішель і Фон дер Ляєн також закликали країни союзу оцінити шляхи використання заморожених активів російського Центробанку у відбудові України.

«Фон дер Ляєн і Мішель, можливо, змагаються між собою, хто з них зможе показати себе більш проукраїнським», - сказав Financial Times один з дипломатів ЄС.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі