FT: «Лукойл» намагається продати свій нафтопереробний завод в Італії до початку дії санкцій ЄС

Поділитися
FT: «Лукойл» намагається продати свій нафтопереробний завод в Італії до початку дії санкцій ЄС © Pixabay
Російська компанія використовує НПЗ на Сицилії, щоб експортувати свої нафтопродукти на американський ринок, видаючи їх за італійські.

Американська компанія Crossbridge Energy Partners відновила переговори з «Лукойл» про продаж найбільшого в Італії нафтопереробного заводу, який зараз контролює нафтовий гігант з Росії. Хоча щоб угода між ними відбулася, потрібне схвалення нового італійського уряду.

Про це пише Financial Times, додаючи, що йдеться про НПЗ ISAB на Сицилії. Американський покупець хоче отримати завод за 1-1,5 мільярди євро, про що виданню повідомили джерела. Очікується, що глобальний трейдер Vitol допоможе профінансувати угоду. Переговори між Crossbridge Energy Partners і «Лукойлом» почалися на початку року і пришвидшилися влітку, коли директори американської компанії провели 12 днів на заводі в місті Пріоло, щоб провести перевірки. Але процес зупинився в кінці жовтня.

«Лукойл намагається закінчити угоду до наступного понеділка, коли санкції ЄС проти російського експорту нафти морськими шляхами почнуть діяти в повну силу», - пише видання.

Водночас, уряд Італії наполягає на тому, що будь-яка угода буде вимагати додаткового часу. Рим хоче, що банки забезпечили НПЗ оперативними коштами. Також джерела повідомили Financial Times, що трейдер Trafigura теж веде переговори з «Лукойл» про потенційну угоду, яка може з’явитися в разі провалу домовленостей з Crossbridge. В Trafigura відмовилися коментувати ситуацію.

Будь-яка покупка заводу «Лукойл» на Сицилії буде вимагати підтримки уряду Джорджії Мелоні. Італія планує купити міноритарну частку швейцарської компанії, яку «Лукойл» використовував для управління НПЗ. При цьому Рим хоче мати право втручатися, якщо вирішить, що ключовий актив для важливого енергетичного сектору країни опинився під загрозою.

Уряд Мелоні хоче подбати про те, щоб будь-який новий покупець не проводив скорочення на НПЗ чи реструктуризацію компанії, яка потенційно могла б нашкодити найбіднішому регіону країни. На завод ISAB припадає 22% пального, яке продається в Італії. Також уряд хоче, щоб в НПЗ були необхідне фінансування для щоденних операцій до того, як будь-яка передача відбудеться. Заводу потрібно майже мільярд євро. Але кредитори відмовляються поновлювати кредитні лінії, закриті після початку вторгнення Росії в Україну.

Раніше видання Wall Street Journal писало, що НПЗ ISAB на Сицилії став зручним інструментом, який дозволив російському «Лукойлу» експортувати російські нафтопродукти в США. До російського вторгнення в Україну італійський завод переробляв нафту, яка надходила з різних країн. Але з початком війни на ISAB робили пальне майже виключно з нафти, яку доставляли з Росії. Експорт цієї продукції в США став можливим тому, що попри те, що завод належить «Лукойлу», пальне з ISAB маркували як італійське.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі