Секретар РНБО назвав кількість українців, яких у разі вторгнення РФ можуть мобілізувати

Поділитися
Секретар РНБО назвав кількість українців, яких у разі вторгнення РФ можуть мобілізувати © Информационнно-аналитический центр СНБО
Наразі панікувати немає причин, запевняє Данілов.

У разі вторгнення Росії Україна може мобілізувати до 2.5 мільйона осіб, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов в інтерв'ю Associated Press

"Вони зіткнуться з відповіддю нашого суспільства, наших громадян і наших військових. Ми можемо привести у бойову готовність від двох до двох з половиною мільйона осіб", - сказав Данілов.

За інформацією секретаря РНБО, Росія сконцентрувала біля кордону з Україною понад 120 тисяч військових. Відповідно, провокацій з боку РФ можна очікувати у будь-який момент, але ймовірність повномасштабного наступу наразі відсутня - підготовку до нього точно би помітили, запевняє Данілов. За його словами, підготовка до такого наступу зайняла б у Росії від від трьох днів до тижня.

"Поки що ми цього не бачимо. Ми прекрасно розуміємо, що відбувається і спокійно готуємося до цього", - заспокоює Данілов.

Він додав, що 420 тисяч українців отримали бойовий досвід у боротьбі з проросійськими бойовиками на Донбасі й близько мільйона українців мають мисливські ліцензії.

Загроза вторгнення Росії в Україну

Росія кілька місяців активно нарощувала війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО "гарантій безпеки", згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

24 січня НАТО анонсувало збільшення своєї військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну.

29 січня Росія повідомила про завершення військових навчань біля кордону та анонсувала відведення неуточненої кількості військових на місця дислокації.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі