«Гарантії безпеки» від Росії: українське МЗС нагадало, якою має бути справжня гарантія

Поділитися
«Гарантії безпеки» від Росії: українське МЗС нагадало, якою має бути справжня гарантія © Андрій Товстиженко, DT.UA
МЗС підкреслює, що лише Україна й НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини.

У відповідь на «гарантії безпеки», які Росія запропонувала США, українське Міністерство закордонних справ нагадало: найкращою безпекою гарантії з боку Росії буде припинення війни. 

«Наголошуємо на загальновизнаному факті: головною безпековою проблемою євроатлантичного простору наразі є збройна агресія РФ, а також нинішня російська ескалація вздовж кордону України та на її окупованих територіях. Саме згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту є найкращою гарантією безпеки на континенті», – сказав речник МЗС Олег Ніколенко у коментарі «Суспільному».

Українське Міністерство закордонних справ вкотре закликало Росію розпочати виконання Мінських домовленостей і рішення Нормандського саміту від грудня 2019 року щодо припинення вогню, розведення військ, розмінування, розблокування роботи пунктів пропуску й проведення обміну полонених. 

17 грудня Міністерство закордонних справ РФ показало проєкт договорів між Росією із США та НАТО про взаємні гарантії безпеки. Москва хоче, щоб НАТО зобов'язалася виключити розширення та вступ України та відмовилася від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії.

На віртуальній зустрічі з президентом США Джо Байденом минулого тижня президент Росії Володимир Путін сказав, що Вашингтон не повинен дозволити Україні вступити до НАТО в обмін на гарантії того, що російські війська не вчинять нападу. За словами Байдена, США не прийме такої вимоги.

Напад на одного члена НАТО розглядається як напад на всі країни Альянсу. Україна хотіла приєднатися до НАТО з 2002 року, але Росія заявляла, що такий крок став би прямою загрозою її кордонам.

Про нюанси україно-російських дипломатичних баталій навколо угоди про «нульовий варіант», інтереси Києва і Москви читайте у статті Володимира Кравченка "Нові претензії Путіна: чого ще він хоче від України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі