Кремль намагається вести переговори з Вашингтоном за спиною союзників США — The Washington Post

Поділитися
Кремль намагається вести переговори з Вашингтоном за спиною союзників США — The Washington Post © Sputnik Photo Agency/REUTERS
Путін висунув вимоги, які Захід не може і не повинен виконувати.

Росія висунула низку вимог щодо гарантій безпеки до США та НАТО. В часи президента Барака Обами Вашингтон брав участь у переговорах з Кремлем щодо основних угод, у тому числі двох, які вдалося завершити, Договору СНО та угоди про вступ Росії до Світової організації торгівлі. Тоді Москва не починала зі списку агресивних вимог, пише The Washington Post.

Насправді, дуже рідко серйозні переговори починаються з того, що одна сторона фактично складає цілісну угоду.Такий крок президента Росії Владіміра Путіна виглядає як ультиматум. А ультиматуми, як відомо з історії, часто є приводом для загострення конфліктів.

Лідери у Вашингтоні, Брюсселі та Києві повинні бути стурбовані тим, що Путін насправді навіть не збирається вести переговори про європейську безпеку.

Однак, якщо Путін піде на конструктивний діалог, лідери США, Канади та Європи повинні скористатися цією можливістю. Деякі з основ європейської безпеки минулого — Договір про ліквідацію ядерних сил середньої дальності, Віденський документ, Паризька хартія, Будапештський меморандум — або зараз не діють, або більше не відповідають своїм початковим цілям.

Багато вимог у проектах договорів, які зараз висуваються Путіним, є невдалими і порушують угоди, які Москва підписала раніше. Великі держави не можуть диктувати іншим країнам, до яких багатосторонніх організацій можна приєднатися, а до яких не можна, тоді як Москва відкрито намагається обмежити вибір України щодо приєднання до європейських безпекових інститутів. Це порушує низку міжнародних угод.

Якщо і мають бути серйозні переговори щодо нової архітектури європейської безпеки, тоді російський уряд повинен прийняти серйозні поправки до своїх «пропозицій» — розширити коло учасників та порядок денний.

Виходячи з пропозицій щодо договору між США та Росією, Путін хоче повторити Ялтинську конференцію 1945 року (у Росії навіть говорять про «Ялту 2.0»). У цій «новій версії» Сполучені Штати і Росія (цього разу без Великої Британії) повинні створити сфери впливу в Європі. Це неприпустимо.

Путін також хоче домовитися про договір НАТО з Вашингтоном фактично за спиною багатьох європейських країн. Усі європейські країни повинні бути учасниками таких переговорів. Потрібні Гельсінкі 2.0, а не Ялта 2.0, щоб країни Східної Європи могли бути впевнені у тому, що Москва і Вашингтон не обговорюватимуть їхнє майбутнє без них.

До того ж, важливо розширити перелік питань європейської безпеки. Дії та політика Росії, що підривають європейську безпеку, також мають бути розглянуті, це не можна просто ігнорувати.

Щоб розпочати реальні переговори про відновлення територіальної цілісності Грузії, Росія повинна відмовитися від визнання регіонів Південної Осетії та Абхазії «незалежними країнами».

Щоб підтвердити свою прихильність до низки міжнародних угод та багатосторонніх інституцій, які допомогли зміцнити європейську безпеку наприкінці Другої світової війни, Росія має повернути Крим Україні та припинити участь у війні на Донбасі.

Щоб зміцнити суверенітет усіх членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Росія має взяти на себе зобов’язання припинити «цифрові репресії», пряму підтримку антидемократичних осіб і організацій, а також згорнути операції з дезінформації.

Щоб підвищити безпеку окремих європейців — норма, закріплена в численних угодах про європейську безпеку, які вже підписала Москва, — Росія має взяти на себе зобов’язання припинити напади на дисидентів за кордоном.

Є багато інших важливих питань європейської безпеки, які також потребують уваги. Подібний список поправок до російської версії договорів допоможе перевірити, чи серйозно Путін ставиться до переговорів щодо нової архітектури європейської безпеки або ж він просто зацікавлений в постановці ультиматуму, умови якого Захід ніколи не виконає, резюмує видання.

США та НАТО виступили із вимогою до Росії надати гарантії ненападу на Україну. Своєю чергою у МЗС України нагадали: найкращими гарантіями з боку Росії буде припинення війни. У РФ вимоги проігнорували, заявивши про "втручання у внутрішні справи" країни, натомість висунули власні.

Росія вчергове грає на підвищення ставок, аби домогтися "розрядки" на власних умовах. Загрозою ескалації на російсько-українському кордоні Москва домоглася саміту Джо Байдена та Владіміра Путіна 7 грудня, а також консультацій з НАТО стосовно "питань, які непокоять" – щодо розширення Альянсу завдяки приєднанню України та Грузії.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі