НАТО збільшить військову присутність у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну

Поділитися
НАТО збільшить військову присутність у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну © inosmi.ru
Союзники НАТО направляють додаткові кораблі й літаки для посилення оборони у Східній Європі.

НАТО почало збільшувати військову присутність у Східній Європі через нарощування військ РФ на кордоні з Україною та відповідну загрозу вторгнення, йдеться на сайті Альянсу.

«НАТО продовжить вживати всіх необхідних заходів для захисту всіх союзників, у тому числі шляхом посилення східної частини Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення нашого безпекового середовища, у тому числі шляхом зміцнення нашої колективної оборони», - сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Де саме НАТО збільшить присутність:

  • Данія відправляє фрегат у Балтійське море і збирається направити до Литви чотири винищувачі F-16 для підтримки давньої місії НАТО з патрулювання повітряного простору в регіоні.
  • Іспанія відправляє кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО та розглядає можливість відправлення винищувачів до Болгарії.
  • Франція висловила готовність запровадити до Румунії війська під командуванням НАТО.
  • Нідерланди з квітня направлять до Болгарії два винищувачі F-35 для підтримки діяльності НАТО з патрулювання повітряного простору в регіоні, а також приведуть один корабель та наземні підрозділи до резерву для сил реагування НАТО.
  • США також ясно дали зрозуміти, що розглядають можливість збільшення своєї військової присутності у східній частині Альянсу.

«НАТО є оборонним альянсом. У відповідь на незаконну анексію Криму Росією у 2014 році НАТО збільшило свою присутність у східній частині альянсу, у тому числі з чотирма багатонаціональними бойовими групами в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Ці підрозділи, очолювані Великобританією, Канадою, Німеччиною та США відповідно, є багатонаціональними та боєздатними. Їхня присутність ясно дає зрозуміти, що напад на одного союзника буде вважатися нападом на весь Альянс. До 2014 року в східній частині Альянсу не було сил НАТО», - пояснюють в Альянсі.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятнимиМосква отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі