Франція готова допомогти розшифрувати бортові самописці літака МАУ, який впав у Тегерані в січні, повідомив французький посол в Україні Етьєн де Понсен в інтерв'ю hromadske. За словами посла, що від України потрібен лише відповідний запит.
"Позиція Франції щодо можливості дослідити "чорні скриньки" у Франції є цілком позитивною. Я про це офіційно повідомив Міністерство закордонних справ України. Якщо буде запит з українського боку - ми готові", - зазначив посол.
Він наголосив на тому, що Францію теж зачепила трагедія з українським літаком.
"З цього приводу був контакт поміж президентами Франції та України, і Україна може розраховувати на допомогу Франції, якщо буде запит на транспортування "чорних скриньок" до Франції. У нас одна з найкращих у світі лабораторій для аналізу "чорних скриньок". У нас є технічна можливість та політична воля це зробити", - додав Етьєн де Понсен.
Раніше директор з розслідування авіаційних подій в Організації цивільної авіації Ірану заявив про те, що іранська сторона більше не стане ділитися доказами з розслідування авіакатастрофи МАУ з Україною після витоку інформації про розслідування з українських ЗМІ.
Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.
В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції і Афганістану: загалом 176 осіб.
Спершу Іран заперечив причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.
Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".
Влада України на заяви західних партнерів реагувала стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утриматися від спекуляцій. Але після зізнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще до цих заяв. Тим не менш, у РНБО стверджували, що розглядають сім версій.
19 січня тіла загиблих в авіакатастрофі українців доставили до Києва.
Докладніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".