Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив про те, що немає підстав не довіряти розвідданим низці західних країн про можливе ураження ракетою літака авіакомпанії "МАУ" під Тегераном. Про це він сказав напередодні екстреного засідання ради ЄС на рівні глав МЗС.
"Немає причин не вірити даним, які ми отримали від різних країн-членів НАТО. Вони висловили стурбованість з приводу інформації, що вказує на те, що літак міг бути збитий іранськими системами протиповітряної оборони", - сказав Столтенберг.
За його словами, необхідне ретельне розслідування події і співробітництво з боку Ірану.
Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.
В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці могли помилково збити український літак. Цієї ж версії дотримується Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо і прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.
У РНБО розглядають сім версій причин падіння літака, серед яких: атака ППО Ірану, вибух на борту внаслідок теракту, зіткнення з безпілотником і технічна несправність літака.
У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.
Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі у розслідуванні спільно з іранською стороною. Передавати самописці компанії Boeing Тегеран відмовився.