Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерана збила іранська ракета. Про це 9 січня під час брифінгу, який транслював CBC News, повідомив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, посилаючись на дані розвідки.
За його словами, докази свідчать про те, що український пасажирський літак, який розбився за межами Тегерана в середу, був збитий іранської ракетою.
"У нас є відомості з різних джерел, включаючи наших союзників і нашу власну розвідку. Свідчення вказують на те, що літак був збитий іранською ракетою земля-повітря", - сказав він на прес-конференції в Оттаві, додавши, що акт міг мати ненавмисний характер.
Коментарі прем'єр-міністра прозвучали після того, як зі США надійшло повідомлення про те, що іранська зенітна ракета "дуже ймовірно" з необережності збила рейс 752 авіакомпанії "Міжнародні Авіалінії України".
Катастрофа відбулася через кілька годин після того, як Іран завдав удар по балістичній ракеті на іракські бази, де жили американські солдати, у відповідь на рішення президента США Трампа віддати наказ про цілеспрямоване вбивство іранського військового командира Кассема Сулеймані.
На питання, чи винен в авіакатастрофі повітряний удар США, Трюдо лише сказав, що Канада потребує ретельного розслідування.
"Дані свідчать про те, що це ймовірна причина, але нам потрібно провести повне і достовірне розслідування, щоб точно встановити, що сталося. Це те, до чого ми закликаємо, і саме цього ми і очікуємо", - сказав він.
Раніше чиновники з Пентагону і розвідки, аналізуючи супутникові дані, заявили про те, що літак МАУ був збитий двома ракетами класу "земля-повітря" Ірану. При цьому президент США Дональд Трамп вважає, що літак не був збитий навмисно, проте також виключає версію про те, що у Боїнга 737-800 були технічні несправності.
Державна комісія з розслідування обставин причин катастрофи Boeing 737 МАУ повідомила, що на двигунах повітряного судна не виявлено слідів пожежі. В РНБО розглядають 7 версій авіакатастрофи, за однією з яких літак МАУ збили ракетою з зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва.
Іран створив спеціальну комісію з розслідування трагедії, в яку увійшли фахівці з Ірану, України, США, Великобританії, Канади та Швеції.